Przemysław Drewniak
Pobudzona Olimpia wykiwała Zagłębie w końcówce
Pobudzona Olimpia wykiwała Zagłębie w końcówce Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Gra się do końca. Piłkarze Olimpii Grudziądz dzisiaj to udowodnili. Mimo straconej bramki z Zagłębiem Sosnowiec w końcówcke potrafili przechylić szalę na swoją korzyść. Wyrównał wprowadzony Omran Haydary, a na 2:1 trafił Lukas Duriska.

Mecz Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2:1

Ponad tydzień temu po dotkliwej porażce 1-4 z Podbeskidziem trener Dariusz Dudek mówił o zimnym prysznicu, po którym jego piłkarze muszą wyciągnąć wnioski. Za główny powód niepowodznia w Bielsku-Białej uznał indywidualne błędy swoich zawodników, a ci mieli ich uniknąć w sobotnim meczu w Grudziądzu. Do 82. minuty wydawało się, że zadanie to się powiedzie - Zagłębie prowadziło 1-0 i było bliskie odniesienia zwycięstwa. Wtedy jednak gospodarze wyprowadzili dwa ciosy, które znokautowały drużynę z Sosnowca.

Długo nic tego nie zapowiadało. Zagłębie już w pierwszej połowie osiągnęło przewagę i potrafiło sobie stworzyć okazje do zdobycia bramki. Świetnie między słupkami bramki Olimpii spisywał się jednak Łukasz Sapela, który w piątej minucie wybronił groźny strzał Fabiana Piaseckiego.

Na początku drugiej części gry w tym samym pojedynku górą był już jednak napastnik Zagłębia. Piasecki otrzymał piłkę w polu karnym i po precyzyjnym strzale zdobył swoją dziewiątą bramkę w sezonie.
Olimpia mogła wyrównać, ale po próbie Augusto piłka trafiła w słupek. Okazję na podwyższenie prowadzenia mieli również goście, gdy Sapela uratował swój zespół po strzale Szymona Pawłowskiego.

W końcówce gospodarze grali coraz prostszymi środkami i to przyniosło skutek. Wystarczyły trzy minuty, by wstrząsnąć Zagłębiem. Najpierw po podaniu Mohameda Medfaia do siatki trafił lider klasyfikacji strzelców pierwszej ligi, Omran Haydary, który nieoczekiwanie rozpoczął spotkanie wśród rezerwowych. Gol tak napędził grudziądzan, że już trzy minuty później Krystiana Stępniowskiego pokonał Lukas Duriska, dając Olimpii komplet punktów.

Piłkarz meczu: Omran Haydary