Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie przerwało serię remisów. Wygrana nad Stomilem

Podbeskidzie przerwało serię remisów. Wygrana nad Stomilem
Podbeskidzie przerwało serię remisów. Wygrana nad Stomilem Łukasz Klimaniec
Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie Bielsko-Biała nie straciło fotelu lidera na rzecz Stali Mielec. W meczu 28. kolejki przed własną publicznością pokonało Stomil Olsztyn 2:0 (0:0). Tym zwycięstwem przerwało serię trzech remisów i jednocześnie wydłużyło serię bez porażki do ośmiu spotkań.

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 2:0
Podbeskidzie w tym roku nie przegrało żadnego meczu. Po serii czterech zwycięstw nastąpiła jednak seria trzech remisów. W przypadku kolejnego to Stal Mielec patrzyła by na "Górali" z pozycji lidera - a nie na odwrót jak było to przez wiele kolejek.

Podbeskidzie w pierwszej połowie nie umiało dobrać się do Stomilu. Worek z bramkami rozwinął się w drugiej połowie i to w momencie kiedy olsztynianie sami byli bliski objęcia prowadzenia. W 59 minucie samobójcze trafienie zaliczył Mateusz Bondarenko, którego nieszczęśliwie nabił Piotr Skiba.

Stomil mógł wyrównać, a potem zdobyć chociaż kontaktową bramkę. Nic z tego jednak nie wyszło, bo pomylili się Artur Siemaszko i Koki Hinokio. Wynik ustalił na 2:0 Karol Danielak - głową, znów po dograniu z prawej strony.

Piłkarz meczu: Łukasz Sierpina