Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie zdobyło Olsztyn. Dwie bramki Łukasza Sierpiny

red, Przemysław Drewniak
Łukasz Sierpina dał punkty w Olsztynie
Łukasz Sierpina dał punkty w Olsztynie Łukasz Klimaniec
Fortuna 1 Liga. Ważne punkty w Olsztynie zdobyło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Do wygranej 2:0 nad miejscowym Stomilem (1:0) poprowadził kapitan Łukasz Sierpina. 30-latek strzelił gola z gry i rzutu karnego. Jego zespół ma teraz 29 punktów.

Pierwszoligowcy wkrótce udadzą się na zimową przerwę, ale piłkarze Stomilu Olsztyn mają na głowach więcej problemów, niż wybór urlopowej destynacji. Częściej zastanawiają się nad tym, kiedy klub wypłaci im zaległe pensje i czy wkrótce nie będą musieli sobie szukać nowych pracodawców, bo Duma Warmii znów stoi nad finansową przepaścią.

Te problemy nie dzielą, a jednoczą piłkarzy trenera Piotra Zajączkowskiego, którzy przed meczem z Podbeskidziem mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu. Górale mogli więc spodziewać się problemów. Gospodarze w pierwszej połowie byli bliżsi zdobycia bramki - Michał Góral spudłował jednak w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem, znakomitą okazję zmarnował także Wołodymyr Tanczyk.

Bielszczan z tarapatów wyciągnął Łukasz Sierpina. Kapitan Podbeskidzia ostatnio ustąpił w wewnętrznym "wyścigu" strzeleckim Valerijsowi Šabali, który z ośmioma trafieniami prowadzi w klasyfikacji snajperów pierwszej ligi. W Olsztynie skrzydłowy zdobył jednak dwie bramki i do Łotysza traci już tylko jednego gola.

Sierpina w 29. minucie idealnie złożył się do piłki odbitej przez obrońców Stomilu po dośrodkowaniu Šabali. W drugiej połowie trafił do siatki z rzutu karnego podyktowanym po faulu na łotewskim napastniku. Znakomity duet ofensywny Górali przewodzi w punktacji kanadyjskiej pierwszej ligi (ma w sumie już 26 punktów) i zalicza swój najlepszy okres w barwach Podbeskidzia. Sam Sierpina strzelił jesienią więcej goli, niż łącznie w dwóch poprzednich sezonach!

Dzięki wygranej w Olsztynie bielszczanie wrócili na zwycięski szlak po porażce z GKS-em Katowice. Rok zakończą meczami w Małopolsce - w środę zmierzą się z Bruk-Betem Termaliką, a w sobotę z Garbarnią Kraków.

Piłkarz meczu: Łukasz Sierpina
Atrakcyjność meczu: 5/10

Polska piłka od podwórka po kadrę. Co o niej wiesz? [QUIZ]

Materiał oryginalny: Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie zdobyło Olsztyn. Dwie bramki Łukasza Sierpiny - Gol24