Fortuna 1 Liga. Przewrotka Fundambu. Widzew Łódź wygrał pierwszy raz

Merveille Fundambu, pomocnik Widzewa
Merveille Fundambu, pomocnik Widzewa Express Ilustrowany
Fortuna 1 Liga. Widzew Łódź na przełamanie czekał do 4. kolejki. Przed własną publicznością pokonał Stomil Olsztyn 2:0 (1:0). Ozdobą spotkania okazał się gol przewrotką Merveille'a Fundambu.

Mecz Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0
Widzew zaliczył katastrofalny start w 1 lidze. Beniaminek przegrał wszystkie trzy mecze. W zeszłej kolejce w derbach uległ ŁKS-owi, przegrywając 0:2.

Trener Enkeleid Dobi dokonał dziś czterech zmian. Skład utrzymał Fundambu, który zagrał w środku pola. To właśnie piłkarz z Demokratycznej Republiki Konga zdobył bramkę i zrobił największą różnicę przed przerwą. W 32 minucie Fundambu trafił przewrotką - nie tylko po raz pierwszy w Widzewie, ale w ogóle w 1 lidze (wiosnę spędził w Radomiaku Radom).

Stomil długo ograniczał się do bronienia. W pierwszej połowie głównie wybijał piłkę przed siebie albo na aut. I choć nie oddał nawet celnego strzału, to miał dwie okazje na gola. W obu przypadkach pomylił się Sam van Huffel, który uderzał obok lewego słupka.

W drugiej połowie spotkanie nieco się otworzyło, z czego skorzystał Widzew. Po faulu na Mateuszu Michalskim jedenastkę wykorzystał Marcin Robak. Dla niego był to drugi gol w sezonie (trafił też z Radomiakiem).

Piłkarz meczu: Merveille Fundambu