Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom pewnie pokonał u siebie Miedź Legnica (3:0) i zapewnił sobie 4. miejsce na koniec sezonu Fortuna 1 Ligi. Goście wyglądali bardzo słabo fizycznie, ale również są już pewni gry w barażach. Kto wie, czy właśnie wtedy nie nadarzy się okazja do rewanżu.

Radomiak przystąpił do meczu z Miedzią bez dwóch swoich podstawowych piłkarzy, defensywnych pomocników, Michała Kaputa i Meika Karwota. Obaj pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Za nich zagrali, Mateusz Lewandowski i Leandro Rossi.

Pierwsza połowa do zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Dariusza Banasika, piłkarzy Radomiaka.
Goście ograniczali się jedynie do przeszkadzania radomskiej drużynie w grze. Bardzo dobra szczególnie była końcówka pierwszych 45 minut w wykonaniu zielonych.

W 38 minucie, bliski pokonania Łukasza Załuski był Leandro Rossi, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej Brazylijczyka. W 43 minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Nowak. Na trybunach tylko jęk zawodu, bo futbolówka po strzale radomskiego napastnika trafiła w spojenie słupka i poprzeczki.

Kilkanaście sekund później już wielka radość kibiców na trybunach. Z autu piłkę wrzucił Dawid Abramowicz. Zbita futbolówka trafiła pod nogi stojącego na 15 metrze Rafała Makowskiego, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza legnickiej drużyny, kapitana Łukasza Załuskę.

Radomiak dobrą grę z pierwszej połowy przełożył na drugą część gry. W 55 minucie, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dawid Abramowicz i Łukasz Załuska musiał po raz drugi wyjąć piłkę z siatki.

Na 3:0 podwyższył Patryk Mikita, a za moment po strzale Rafała Makowskiego piłka trafiła w słupek.

Po 90 minutach patrząc na grę Miedzi, można było odnieść takie wrażenie, że zespół z Legnicy nie chce zagrać z Radomiakiem w pierwszym barażu o awans do ekstraklasy.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu, poznaliśmy dwóch z trzech beniaminków PKO Ekstraklasy. Awans uzyskało Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec.

Poznaliśmy także dwóch z trzech spadkowiczów. W następnym sezonie po boiskach drugiej ligi biegać będą piłkarze Wigier Suwałki i Chojniczanki Chojnice.