Włodzimierz Łyżwa
Radomiak - Termalica 1:0
Radomiak - Termalica 1:0 Joanna Gołąbek
Fortuna 1 Liga. Po porażce i remisie jest zwycięstwo. Radomiak Radom przed własną publicznością pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (1:0) i wskoczył na pozycję lidera. Bramkę zdobył Rafał Makowski. Goście kończyli w dziesiątkę z uwagi na dwie żółte kartki dla Vlastimira Jovanovicia.

Pierwsze 20 minut gry należało do podopiecznych trenera Piotra Mandrysza. Już w 3 minucie, po błędzie bramkarza Mateusza Kochalskiego, piłkę do siatki mógł skierować Vladislavs Gutkovskis, ale nasz golkiper naprawił swój błąd. Później trzy strzały graczy już wyłapał Mateusz Kochalski.

Kolejne 25 minut już należało do Radomiaka. W 30 minucie po zagraniu Mateusza Michalskiego w pole karne go Maciej Górskiego, napastnika zielonych uprzedził na piątym metrze Artem Putivcew. Najdogodniejszą okazję miał w 36 minucie Matusz Michalski, który z pięciu metrów piłkę przeniósł nad poprzeczką. Szkoda, bo mogło być 1:0.

Radomiak od pierwszych mocno zaatakował. Strzał Rossi Leandro cudem obronił Karol Dybowski, za moment piłka po strzale Rafała Makowskiego przeleciała tuż obok słupka. Za 60 sekund z kilku metrów nie trafił w bramkę, ale w 53 minucie trafił Rafał Makowski po znakomitym podaniu Damiana Jakubika.

W 67 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rossi Leandro, ale nie trafił w bramkę. Od 71 minuty, goście grali w "10" po tym jak drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Vlastimir Javanović.

Piłkarz meczu: Rafał Makowski