Remis Miedzi z GKS Tychy. Gole Hiszpanów i Polaków
Remis Miedzi z GKS Tychy. Gole Hiszpanów i Polaków B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu
Fortuna 1 Liga. Cztery gole w Legnicy - po dwa w obu połowach. Drużyny walczące o baraż o ekstraklasę podzieliły się punktami - Miedź Legnica zremisowała z GKS Tychy 2:2 (1:1). W 90 minucie gospodarzom należał się rzut karny po zagraniu ręką, ale to zdarzenie umknęło sędziemu. Arbitra Sebastiana Krasnego żegnały gwizdy i wyzwiska.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2
Dzięki remisowi Miedź umocniła się na piątym miejscu. Ma 44 punkty. GKS Tychy jest szósty z dorobkiem 43 punktów. W tej kolejce nie dogoni go żaden rywal.

GKS Tychy przedłużył swoją serię meczów bez porażki. Od połowy czerwca wygrał trzy razy i dwa razy zremisował. Seria Miedzi to dwa remisy i zwycięstwo.

Tak padły bramki w Legnicy:
na 1:0 - Autorem Omar Santana. GKS Tychy napierał mocniej, ale to on traci gola. Hiszpan świetnie uprzedził defensora rywali i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości.
na 1:1 - Szymon Lewicki świetnie wykorzystał swoje warunki fizyczne i po dośrodkowaniu Monety zapakował piłkę głową do bramki.
na 2:1 - Znakomita akcja gospodarzy. Paweł Zieliński zagrał idealnie do Marquitosa, który wyłożył piłkę Romanowi i ten skierował ją do pustej bramki.
na 2:2 - Wojciech Szumilas otrzymał piłkę przed polem karnym. W gąszczu rywali znalazł lukę i z lewej nogi przymierzył przy prawym słupku. Był to precyzyjny strzał - po koźle.

Piłkarz meczu: Omar Santana