Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Cenne zwycięstwo Bruk-Betu Termaliki. Ekipa "Słoni" w Głogowie pokonała Chrobrego 2:0. Dzięki kompletowi punktów niecieczanie utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Dla zespołu z Małopolski był to już dziewiąty mecz z rzędu bez porażki. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Wynik meczu otworzył 20-letni Kacper Karasek, który w 30 minucie przelobował Karola Dybowskiego. W 39 minucie na 2:0 trafił Tomas Poznar. Od 58 minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Steblecki.

Termalica zgromadziła do tej pory 39 punktów, Chrobry ma na koncie pięć oczek mniej. W następnej kolejce "Słonie" zmierzą się na własnym terenie z Puszczą Niepołomice. Z kolei piłkarze z Głogowa zagrają w Bielsku z Podbeskidziem.

Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2

Bramki: Kacper Karasek 30, Tomáš Poznar 40

żółte kartki: Steblecki, Wojtyra, Kuzdra, Bougaḯdis - Karasek, Fornalczyk, Ambrosiewicz.
czerwona kartka: Sebastian Steblecki (59, Chrobry, za drugą żółtą).

Chrobry: Karol Dybowski - Jakub Kuzdra (68 Sebastian Górski), Albert Zarówny, Mavroudís Bougaidis, Artur Bogusz - Sebastian Steblecki, Jaka Kolenc, Oskar Sewerzyński (83 Michał Michalec), Mateusz Machaj (43 Miłosz Jóźwiak) - Kamil Wojtyra (46 Jakub Górski), Rafał Wolsztyński (83 Dawid Hanc).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Andrej Kadlec, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Adam Radwański - Damian Hilbrycht (85 Marcin Grabowski), Andrij Dombrowskyj (85 Muris Mesanović), Maciej Ambrosiewicz, Andrzej Trubeha (79 Michal Hubínek), Kacper Karasek (46 Mariusz Fornalczyk) - Tomas Poznar (83 Kacper Śpiewak).