Krzysztof Kowalski
Lucyna Nenow
Fortuna 1 Liga. GKS Katowice rozniósł na wyjeździe GKS Tychy 3:0 w meczu 28. kolejki. Dla katowickiej GieKSy to druga wygrana z rzędu. W derbach błysnął były zawodnik Śląska Wrocław Sebastian Bergier, który strzelił gola i zanotował asystę. Zobacz skrót najciekawszych akcji.

Skrót meczu GKS Tychy - GKS Katowice 0:3

Derby w Tychach był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań kolejki. Katowiczanie na prowadzenie wyszli w 38 minucie. Sebastian Bergier zabrał piłkę rywalowi i zagrał do Adriana Błąda, a ten wpakował futbolówkę do prawie pustej bramki.

Krótko po przerwie padł drugi gol. Grzegorz Rogala podał ze skrzydła, a Bergier celnie strzelił z pięciu metrów. W 53. minucie gospodarze przegrywali już 0:3. Dominik Kościelniak strzelił z pola karnego w dalszy róg. Futbolówka otarła się jeszcze od słupka i trafiła do siatki.

Dzięki wygranej GKS Katowice uzbierał 37 punktów i wskoczył na dziewiąte miejsce. Sześć punktów mniej ma GKS Tychy. Drużyna Dariusza Banasika musi z obawą oglądać się za siebie. Aktualnie nad strefą spadkową ma ledwie trzy oczka zapasu.

GKS Tychy - GKS Katowice 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Adrian Błąd (38), 0:2 Sebastian Bergier (50), 0:3 Dominik Kościelniak (53)

Żółte kartki: Rumin, Mańka, Wołkowicz, Radecki - Jaroszek, Wasielewski

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap (59. Antonio Dominguez), Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Skibicki (59. Maciej Mańka), Jan Biegański (58. Natan Dzięgielewski), Wiktor Żytek, Patryk Mikita - Daniel Rumin, Mateusz Radecki.

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (87. Mateusz Marzec), Daniel Dudziński (87. Antoni Kozubal), Oskar Repka, Dominik Kościelniak (79. Alan Bród) - Sebastian Bergier (79. Marko Roginić).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 4977

1. LIGA w GOL24

Kibice Ruchu i Wisły stworzyli na stadionie w Gliwicach fantastyczne widowisko  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wspaniała atmosfera na trybunach. Zdjęcia kibiców z meczu pr...