od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia wróciła na zwycięską ścieżkę. W niedzielę na wyjeździe ograła gładko Sandecję Nowy Sącz 3:0. Wszystkie gole strzelił Karol Czubak. Zobaczcie obszerny skrót bramek i najciekawszych akcji z meczu.

Bramki z meczu Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia

Arka zaczęła rozbijanie Sandecji w Niepołomicach jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw Karol Czubak wykorzystał błąd ostatniego obrońcy. Potem dwie bramki dołożył po przerwie, wykorzystując świetne podania od kolegów.

Najbardziej efektowna wydaje się bramka na 2:0, gdy Czubak uderzył z powietrza po zagraniu nowego pomocnika, Brazylijczyka z włoskim paszportem, Luana Capanniego.

To pierwszy hat-trick Czubaka w sezonie. Wcześniej uzbierał też dwa dublety. Na jego koncie jest łącznie trzynaście goli. To oznacza, że w klasyfikacji strzelców 1 ligi zajmuje pierwsze miejsce razem z Kamilem Bilińskim z Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Luisem Fernandezem z Wisły Kraków.

Dzięki zwycięstwu Arka awansowała z szóstej lokaty na czwartą. Do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem traci jednak siedem punktów.

W następnej kolejce Arka podejmie Resovię, która w tabeli jest czternasta.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Karol Czubak (18 min.), 0:2 Czubak (57 min.), 0:3 Czubak (73 min.)
Żółte kartki: Fall - Azacki, Skóra
Sandecja: Putnocki - Iskra, Boczek, Piter-Bucko, Słaby - Fall (58 Walski), Chmiel (68 Pawłowski), Kasprzak, Potoma (58 Kriss), Kostal (68 Nowotka) - Wróbel. Trener: Stanislav Varga
Arka Gdynia: Kajzer - Stolc (46 Tomal), Dobrotka, Azacki, Gojny - Skóra (59 Adamczyk), Milewski (78 Purzycki), Gol, Capanni (69 Żebrowski). Haydary - Czubak. Trener: Hermes
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)