Krzysztof Kowalski
Fortuna 1 Liga. W hitowym meczu na pierwszoligowym froncie Wisła Kraków ograła u siebie z Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1. Dzięki wygranej "Biała Gwiazda" awansowała na drugie miejsce w tabeli. Ozdobą pojedynku było przepiękne trafienie Bartosza Jarocha. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, a sędzia Paweł Raczkowski pokazał kilkanaście żółtych i jedną czerwoną kartkę. Zobacz skrót najciekawszych akcji.

Skrót meczu Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Wisła rozpoczęła zgodnie z planem. Już w 10 minucie prowadzenie gospodarzom dał Miguel Villar. Hiszpan pokonał Tomasza Loskę po asyście Luisa Fernandeza. Goście odpowiedzieli szybko. W 22 minucie Maciej Ambrosiewicz przejął piłkę przed polem karnym i uruchomił Kacpra Karaska, który precyzyjnie uderzył przy dalszym rogu. Wynik meczu ustalił w 60. minucie Bartosz Jaroch, który potężnie huknął w samo okienko.

W następnej kolejce wiślacy pojadą do Bielska-Białej, gdzie zmierzą się z Podbeskidziem. Z kolei Termalica zagra u siebie z zamykającą tabelę Sandecją Nowy Sącz.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1

Bramki: 1:0 Villar 10, 1:1 Karasek 22, 2:1 Jaroch 60.

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch (83 Gruszkowski), Colley, Moltenis, Szot – Tachi (67 Sapała), Igbekeme (67 Duda) - Villar, Fernandez, Mula (45+2 Cisse) - Rodado.

Bruk-Bet Termalica: Loska - Kadlec, Tekijaski, Biedrzycki, Radwański – Hilbrycht (65 Polarus), Ambrosiewicz, Dombrowskyj (41 Zawijskyj), Karasek (65 Fornalczyk) - Trubeha (81 Śpiewak), Mesanović (65 Hubinek).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Żółte kartki: Colley, Fernandez, Tachi, Moltenis, Gruszkowski, Biegański - Karasek, Ambrosiewicz, Hilbrycht, Biedrzycki, Tekijaski.

Czerwona kartka: Karasek (70, już na ławce rezerwowych za drugą żółtą).

Żółtymi kartkami ukarani zostali też trener Bruk-Betu Radoslav Latal i członek sztabu Wisły Marcin Bisztyga.

Widzów: 9411.