Stal zrównała się z Podbeskidziem. Połowa meczu w osłabieniu
Stal zrównała się z Podbeskidziem. Połowa meczu w osłabieniu Krzysztof Kapica
Fortuna 1 Liga. Zmiany w czołówce tabeli. Stal Mielec pokonała Stomil Olsztyn (1:0) i wskoczyła na drugie miejsce. Ma tyle samo punktów co liderujące Podbeskidzie Bielsko-Biała - 51.

Mecz Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:0
Mecz w Mielcu mógł się podobać. Obu drużynom zależało na grze do przodu. Stal przed przerwą stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, ale do siatki trafiła dopiero w ostatniej akcji i po błędzie Stomilu. Pusty przelot po rzucie rożnym zaliczył bramkarz Piotr Skiba, a piłkę do własnej bramki wpakował nabity Jonatan Straus.

Wydawało się, że w drugiej połowie Stal poszuka drugiego gola i w ten sposób "zamknie" mecz. Swoje plany szybko jednak zrewidowała. Sekundy po wznowieniu nierozważnie zachował się Mateusz Bodzioch, który za faul na Szymonie Sobczaku obejrzał drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę. Na ponad 45 minut stoper skazał swoich kolegów na grę w osłabieniu.

Stomil miał kilka okazji do wyrównania, lecz żaden nie wykorzystał. Zatrzymał go bramkarz Rafał Strączek. 21-latek, który jesień spędził w Motorze Lublin (3 liga) dziś godnie zastąpił kontuzjowanego Jakuba Wrąbla.

W doliczonym czasie szansę na 2:0 zmarnował wprowadzony Robert Dadok (trafił w bramkarza). Stal zamieniła się miejscami z Wartą Poznań. Teraz to drużyna z Mielca jest na miejscu gwarantującym bezpośredni awans. Stomil pozostaje na dwunastym miejscu.

Piłkarz meczu: Rafał Strączek
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W niedzielę Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Legią i będzie to pierwszy mecz WKS-u w tym sezonie, który nie zostanie rozegrany przy pustych trybunach. W Warszawie zabraknie jednak kibiców gości. Na Stadionie Wrocław pierwsze spotkanie z fanami zaplanowano na 25.06. Będzie to pojedynek z Cracovią. Jak kupić bilety? Jakie będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa na trybunach?DO KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ PRZEJDZIESZ ZA POMOCĄ STRZAŁEK LUB GESTÓW

Kibice na stadionach. Jakie będą obowiązywały zasady (LISTA)