Piotr Szymański
Radosław Patroniak
Lukasz Gdak
Fortuna 1 Liga. Warta Poznań przegrała drugi mecz z rzędu w Fortuna 1 Lidze. Tym razem sposób na Zielonych znalazła bardzo dobrze dysponowana Bruk-Bet Termalika, która zwyciężyła w Grodzisku Wielkopolskim 3:1. W zespole Słoników szczególnie błyszczał duet Roman Gergel - Patrik Misak, a swoje zrobiła też twarda defensywa.

Pierwsze 10 minut upłynęło pod znakiem delikatnej przewagi warciarzy. Niestety goście też mieli swojej atuty, a jednym z nich była szybkość Romana Gergela. Doświadczony Słowak urwał się w 14. min. Jakubowi Kiełbowi po prawej stronie boiska i chwilę później piłka trzepotała już w siatce. Idealne dośrodkowanie wykończył strzałem z najbliższej odległości rodak Gergela, Patrik Misak. Stoperzy i bramkarz Zielonych w tej sytuacji też się nie popisali.

Gospodarze wyrównali po rzucie karnym, podyktowanym za faul Rumuna Florina Purece na Łukaszu Trałce. Z 11 metrów huknął pod poprzeczkę Mateusz Kupczak i w ten sposób defensywny pomocnik Warty zdobył swoją dziesiątą bramkę w sezonie.

Chwilę później mogło być już 2:1 dla Warty, ale Gracjan Jaroch nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Zemściło się to w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy to Misak zacentrował w pole karne do Purece, a Rumun zdobył piękną bramkę strzałem z woleja. Tym razem defensywa Zielonych nie zawaliła tak jak przy pierwszej bramce.

W drugiej połowie meczu warciarze bili głową w mur, ale do remisu doprowadzić już nie zdołali. W dodatku w ostatniej akcji stracili kuriozalną bramkę i mecz zakończył się porażką 1:3.