Fortuna I liga. Chojniczanka Chojnice - Garbarnia Kraków. Hat-Trick Krzysztofa Danielewicza pozbawił gości złudzeń

RR
Chojniczanka w sobotę zagra w Chojnicach z Garbarnią Kraków
Chojniczanka w sobotę zagra w Chojnicach z Garbarnią Kraków Arkadiusz Gola
Chojniczanka Chojnice w sobotę podejmowała na stadionie przy ul. Mickiewicza 12 Garbarnię Kraków. Goście jeszcze w 30. minucie spotkania mogli mieć nadzieję na koszystny wynik. Krzysztof Danielewicz nie pozwolił jednak drużynie z Małopolski rozwinąć skrzydeł, a "Chojna" rozbiła go aż 5:1.

Garbarnia zajmuje ostatnie miejsce w I-ligowej tabeli, a to oznacza, że nie ma już nic do stracenia. Pokazywałą to zresztą w ostatnich, wiosennych meczach. A w nich padało bardzo mało bramek. Jeśli drużyna prowadzona przez trenera Bogusława Pietrzaka przegrywała, to 0:1. Tak było w konfrontacji z GKS-em 1962 Jastrzębie i Rakowem Częstochowa. W sobotę te wyniki przeszły do historii.

Chojniczanka z kolei często gra na remis. Już 11 meczów z jej udziałem kończyło się podziałem punktów i w tej statystyce drużyna Macieja Bartoszka jest na czele zestawienia. W Chojnicach wygrać do tej pory zdołały jedynie Łódzki Klub Sportowy oraz Chrobry Głogów.

To było dopiero drugie starcie w historii tych klubów. Jesienią Chojniczanka wygrała wyjazdowe spotkanie 2:1, a na listę strzelców wpisali się Janusz Surdykowski i Damian Piotrowski. Ten pierwszy jednak pauzował za nadmiar żółtych kartek.

W sobotę listę strzelców otworzył w 17 minucie Tomasz Mikołajczak. Garbarnia zdołała jeszcze wyrównać za sprawą Krzysztof Kalemba, który był skuteczny z jedenastu metrów. Wtedy jednak do akcji wkroczył Krzysztof Danielewicz. Pochodzący z Wrocławia pomocnik już chwilę po golu wyrównującym znalazł sposób na Marcina Cabaja, krakowskiego golkipera.

To była 32. minuta. A kibice w Chojnicach nazwisko Danielewicza skandowali jeszcze dwukrotnie. Trafiał on już po zmianie stron. W 64. minucie i 83., pieczętując wynik na okazałe 5:1!

Chojniczanka zanotowała więc najwyższe w tych rozgrywkach zwycięstwo. Wcześniej najbardziej okazały wynik osiągnęła w meczu z Odrą Opole - 4:1, a było to 22 sierpnia 2018 roku, także w Chojnicach.