Puchar Polski. Lech sprawił sobie nerwówkę. 3:2 w Pruszkowie
Puchar Polski. Lech sprawił sobie nerwówkę. 3:2 w Pruszkowie Lukasz Gdak
Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań awansował do 1/8 finału. Nie obyło się jednak bez problemów. Z drugoligowym Zniczem Pruszków wygrał 3:2 (1:1).

Mecz Znicz Pruszków - Lech Poznań 2:3
Trener Dariusz Żuraw dokonał spodziewanej rotacji. W porównaniu do czwartkowego składu z Rangers FC (0:1) w jedenastce zaszło aż dziewięć zmian. W końcu debiut zaliczył bramkarz Marko Malenica, który tak jak paru innych kolegów miał okazję zagrać w rezerwach przeciw Zniczowi. Do meczu doszło w październiku, Lech II przegrał 1:2 (0:1).

Dziś Malenica również przepuścił dwie piłki, ale Lech wygrał mecz. Prowadzenie dał Mohammed Awwad po efektownym, choć chyba niezamierzonym zgraniu Niki Kaczarawy. Kolejnych okazji nie wykorzystali wspomniany Kaczarawa czy Jan Sykora. I to się zemściło. W 28 minucie po wrzutce z wolnego do wyrównania doprowadził Maciej Wichtowski.

Lech prezentował się lepiej, ale Znicz dzielnie walczył o jak najlepszy wynik. Skrzydła podciął mu Dani Ramirez. Hiszpan przed przerwą był niewidoczny, za to w drugiej połowie podkręcił obroty; zdobył dwie bramki (szczególnej urody była bramka na 2:1). Znicz po trafieniu Jakuba Zagórskiego złapał kontakt, jednak w samej końcówce Lech nie pozwolił już sobie zrobić krzywdy.

Piłkarz meczu: Dani Ramirez
Atrakcyjność meczu: 6/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

Lech Poznań od lat słynie ze swojej Akademii. Na przestrzeni ostatnich lat często trafiał też ze wzmocnieniami. Z perspektywu czasu widać to choćby na przykładzie kadry reprezentacji Polski, w której roi się od zawodników z niebiesko-białym rodowodem. Sprawdziliśmy, jak personalnie wyglądałby dzisiaj skład Polski złożony wyłącznie z graczy, którzy zaliczyli choć jedno oficjalnie spotkanie w Lechu. Uwaga: niektórych zawodników jak (np. Bartosz Bereszyński) nie wzięliśmy pod uwagę, uznając, że lepiej nadają się do jedenastek innych klubów, w których zagrali więcej meczów, albo rozwinęli się bardziej niż w Lechu.Sprawdźcie, jak prezentuje się skład (i jego głębia), z którego kibice Lecha mają prawo być dumni.

Tak wyglądałaby reprezentacja Polski złożona z byłych i obec...