Legia uratowana przez 18-latka. Awans mimo problemów
Legia uratowana przez 18-latka. Awans mimo problemów Wojciech Szubartowski
Fortuna Puchar Polski. Legia Warszawa nie bez problemów awansowała do ćwierćfinału. W Lublinie odwróciła wynik z drugoligowym Motorem (2:1). Decydującego gola strzelił 18-letni Szymon Włodarczyk.

Legia przyjechała do Lublina bez kilku kontuzjowanych graczy, których przydomki wymieniono na koszulce z rozgrzewki. Dla mistrza Polski był to wręcz mecz o wszystko. Porażka mogła mu zamknąć ewentualną jedyną drogę do europejskich pucharów w kolejnym sezonie...

Motor postawił Legii ciężkie warunki. Walczył na całego, dzięki czemu w 14 minucie objął prowadzenie. Po agresywnym przechwycie Michał Fidziukiewicz pokonał Artura Boruca. Najlepszy snajper 2 ligi piłkę przyjął prawą nogą, a uderzył lewą:

Potem mecz przerwano z uwagi na zadymienie. Legia mimo okazji zeszła do szatni z bramką do odrobienia. Wyrównała dopiero w 56 minucie po przepięknym uderzeniu Luquinhasa. Brazylijczyk kopnął technicznie z dystansu, niemal w okienko.

Awans Legii przypieczętował nastolatek. W 73 minucie po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego głową trafił bowiem wprowadzony Szymon Włodarczyk, wykorzystując pusty przelot bramkarza. Syn Piotra Włodarczyka poprawił jeszcze w 75 minucie, ale jego radość przerwał gwizdek sędziego oznaczający pozycję spaloną.

W doliczonym czasie piłki na dogrywkę nie wykorzystał Vitinho. Legia wygrała drugi mecz z rzędu. Ostatni raz takiej serii doświadczyła we wrześniu. Przed nią awans do ćwierćfinału wywalczyły drużyny Olimpii Grudziądz (3 liga), Górnika Łęczna, Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa oraz Arki Gdynia (1 liga).