psz
andrzej banas / polska press
Fortuna Puchar Polski. Raków Częstochowa drugim finalistą Fortuna Pucharu Polski! Zespół prowadzony przez Marka Papszuna pokonał na wyjeździe Cracovię (2:1) i to on powalczy 2 maja na Arenie Lublin o trofeum z Arką Gdynia. Decydującą bramkę zdobył rezerwowy Vladislavs Gutkovskis, który imponuje skutecznością, ale tylko w spotkaniach pucharowych.

Fortuna Puchar Polski. Cracovia - Raków Częstochowa 1:2 (14.04.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (27. minuta) - Kamil Piątkowski pokusił się o indywidualną akcję, przebiegł pół boiska i dośrodkował idealnie na głowę Jakuba Araka, który to precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu w Krakowie.
  • 1:1 (87. minuta) - Niespodziewane wyrównanie. Marcos Alvarez dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Rakowa prosto na głowę Mateja Rodina, a ten perfekcyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce gości.
  • 1:2 (89. minuta) - A jednak Raków! Patryk Kun popędził lewą stroną, dośrodkował w pole karne Cracovii do niepilnowanego Vladislavsa Gutkovskisa, a ten z zimną krwią umieścił ją w siatce.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Patryk Kun