Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Od porażki (6:13) z Armią Poznań sezon w najwyższej klasie...

Futbol amerykański. Wataha Zielona Góra przegrała z Armią Poznań w pierwszym meczu ekstraklasy [ZDJĘCIA]

Od porażki (6:13) z Armią Poznań sezon w najwyższej klasie rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego rozpoczęła drużyna Watahy Zielona Góra. Był to pierwszy w historii zielonogórskiego klubu mecz w ekstraklasie. Pojedynek wzbudził duże zainteresowanie kibiców. Na stadion przyszło około tysiąca fanów futbolu amerykańskiego.

Mecz był bardzo zacięty. W dwóch pierwszych kwartach żaden z zespołów nie zdobył punktów. W trzeciej odsłonie meczu goście objęli prowadzenie, ale gospodarze szybko wyrównali. Kiedy wydawało się, że wynik 6:6 utrzyma się do końca czwartek kwarty poznaniacy przeprowadzili akcję na wagę zwycięstwa. Po przyłożeniu zdobyli jeszcze punkt z podwyższenia.

Kolejny mecz w LFA1 Wataha rozegra w niedzielę 31 marca. Zielonogórzanie ponownie zagrają na własnym stadionie, ich rywalem będzie drużyna Lakers Olsztyn.