Futsal. MOKS - Clearex 1:3

Kamil Gołaszewski
W rewanżu MKS musi odrobić stratę dwóch bramek
W rewanżu MKS musi odrobić stratę dwóch bramek Anatol Chomicz
W pierwszym spotkaniu finałowego dwumeczu o ekstraklasę, MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał 1:3 z Clearexem Chorzów.

Przed meczem z faworyzowanym Clearexem grający szkoleniowiec gospodarzy Adrian Citko podkreślał, że miejsce Słonecznych w barażach to już i tak spore osiągnięcie dla klubu i świetna promocja futsalu dla naszego miasta. Mimo to zaznaczał, że skoro ekstraklasa jest już na wyciągnięcie ręki, to grzechem byłoby przynajmniej nie spróbować wykorzystać takiej szansy i postarać się o niespodziankę.

Pierwsze minuty spotkania w Białymstoku pokazały, że Słoneczni są znakomicie przygotowani do barażowej potyczki. Raz po raz zagrażali bramce przyjezdnych, a efekt w postaci gola przyszedł w 15. minucie, gdy szybką kontrę skutecznie sfinalizował Patryk Hryckiewicz.

Stracona bramka ewidentnie ożywiła chorzowian i na niewiele przed przerwą padł gol wyrównujący.Po zmianie stron w natarciu byli już głównie goście, czego następstwem były dwa strzelone gole i prowadzenie Clearexu 3:1. Białostoczanie jeszcze starali się zmniejszyć straty, ale tego dnia skuteczność MOKS szwankowała.

Doskonale spisywał się bramkarz chorzowian Damian Purolczak, który dwukrotnie interweniował w sytuacjach sam na sam z Mateuszem Lisowskim oraz przy znakomitych uderzeniach z dystansu i rzutu wolnego Adriana Citki. Chorzowianie w przekroju całego meczu nie byli piłkarsko lepsi, a po prostu skuteczniejsi. Dwa z trzech strzelonych goli padły po kontratakach, a jeden po dość przypadkowym wstrzeleniu piłki w pole bramkowe, gdzie dobrze był ustawiony ich zawodnik.

Rewanż w Chorzowie odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 18.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Clearex Chorzów 1:3 (1:1)
1:0 Hryckiewicz 15, 1:1 Łuszczek 18, 1:2 Omylak 36, 1:3 Zastawnik 34.
MOKS: Jendruczek – Citko, Osypiuk, Lisowski, Kożuszkiewicz oraz Szatyłowicz, Grabowski, Tomczyk, Gajdziński, Łukasiewicz, Hryckiewicz. Dawidziuk.

Materiał oryginalny: Futsal. MOKS - Clearex 1:3 - Gazeta Współczesna