Futsal. Puchar Polski: Red Devils z trofeum

Tomasz Kuczyński
Clearex Chorzów nie zagra w finale Pucharu Polski.
Clearex Chorzów nie zagra w finale Pucharu Polski. Lucyna Nenow / Polska Press
W finale turnieju o Puchar Polski w futsalu Rekord Bielsko-Biala przegrał z Red Devils Chojnice 1:2.

W Zduńskiej Woli rozgrywano jest turniej Final Four Pucharu Polski w futsalu z udziałem drużyn z naszego regionu - Clearexu Chorzów i Rekordu Bielsko-Biała.

W pierwszym półfinale Clearex Chorzów przegrał po rzutach karnych z Red Devils Chojnice. Mecz skończył się remisem 4:4. Bramek zabrakło w dogrywce, a w karnych chorzowianie przegrali 1:3.

„To był bardzo fajny dla kibiców pojedynek. Przegrywaliśmy w nim, odrabialiśmy straty. Wracaliśmy do gry i znów traciliśmy gole. Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych – zwłaszcza po przerwie. Wystarczy powiedzieć,że dwa razy bramkarza rywali uratował słupek. Kiedy w 36. minucie przegrywaliśmy 2:4, chyba niewielu widzów wierzyło, że to nie koniec emocji. To był dopiero początek. Lotnym bramkarzem został Robert Gładczak i zdobył kontaktowego gola. A w ostatniej minucie wyrównał skutecznie egzekwując przedłużony rzut karny i doprowadzając do dogrywki. Do rozstrzygnięcia konieczna była seria rzutów karnych” - czytamy na klubowej stronie chorzowian.

W drugim półfinale Rekord pokonał gospodarzy turnieju Gattę Zduńska Wola 7:2. Bielszczanie zagrają w niedzielnym finale z Red Devils Chojnice.

W niedzielnym finale Red Devils pokonali Rekord 2:1.

Puchar Polski w futsalu, półfinały

Clearex Chorzów - Red Devils Chojnice 4:4 (karne 1:3)

Bramki Clearexu: Robert Gładczak (12, 39, 40), Mariusz Seget (34).

Clearex: Purolczak – Gładczak, Golly, Seget, Budniak oraz Salisz, Omylak, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Siadul.

Rekord Bielsko-Biała - Gatta Zduńska Wola 2:7 (1:3)

1:0 Sobalczyk (6), 1:1 Kmiecik (13), 1:2 Kmiecik (17), 1:3 Marek (20), 1:4 Marek (25), 2:4 Milewski (29), 2:5 Marek (35), 2:6 Marek (35), 2:7 Popławski (37)

Rekord: Kałuża – Janovsky, Polasek, Popławski, Kmiecik, Wachuła, Szymura, Biel, Marek, Borowicz, Czernek, Cichy, Nawrat.

Finał

Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

Bondar (13), Laskowski (27) - Biel (9)

Rekord: Kałuża – Janovsky, Polasek, Popławski, Kmiecik, Wachuła, Szymura, Biel, Marek, Borowicz, Czernek, Cichy, Nawrat .

Materiał oryginalny: Futsal. Puchar Polski: Red Devils z trofeum - Dziennik Zachodni