Garbarnia Kraków. Wysoka wygrana „Brązowych” w sparingu

Bartosz Karcz
RKS Garbarnia Kraków
W Woli Chorzelowskiej Garbarnia Kraków rozegrała drugi sparing podczas letnich przygotowań. Tym razem „Brązowym” poszło lepiej niż w niedawnym meczu z Wisłą Kraków. Podopieczni trenera Macieja Musiała wygrali ze Stalą Rzeszów aż 4:1.

Stal dzień wcześniej grała sparing z ŁKS-em, dlatego na Garbarnię trener Dariusz Myśliwiec wystawił zupełnie inny skład. Pierwsza połowa należała do beniaminka I ligi, co stalowcy udokumentowali golem Dawida Olejarki w 28 min.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić jednak „Brązowi”, a końcówka tej konfrontacji należała już w pełni do nich. Najpierw wyrównał z rzutu karnego Grzegorz Marszalik, a w ostatnich dwudziestu minutach padły kolejne trzy bramki dla piłkarzy Macieja Musiała. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się zawodnik testowany przez Garbarnię, którego nazwiska „Brązowi” nie podali. Wynik ustalił Damian Derenda.

Kolejny sparing Garbarnia rozegra już w najbliższą środę. Jej rywalem będzie kolejny zespół z I ligi, GKS Tychy.

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 1:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Olejkarka 28, 1:1 Marszalik 67 karny, 1:2 testowany 71, 1:3 testowany 79, 1:4 Derenda 85.
Stal (skład wyjściowy): Bieszczad - Polowiec, Wrona, Kuc, Ławrynowicz - Kotwica, Szczypek, Olejarka - Kłos, Piątek, Olejarka.
Garbarnia: Kozioł - Warczak, Nakrosius, testowany, testowany, Nowak, Mularczyk, Kuczak, testowany, Słomka, Żak. II połowa: Bartusik - Warczak (75 Gruszkowski), Banach, Kardas, Derenda, Nowak (63 Bentkowski), Mularczyk (63 Sutor), Duda, testowany, Marszalik, Kuczera.