GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:2 WYNIK, RELACJA Bełchatowianie zostali zdegradowani do II ligi

Tomasz Kuczyński
5.06.2021. GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie.
5.06.2021. GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie. GKS Bełchatów/Twitter
W sobotę 5.06.2021 r. w meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie wygrał w Bełchatowie z GKS-em 2:0 (0:0). Bramki zdobyli Jakub Niewiadomski (62) i Farid Ali (81). „Brunatni” na kolejkę przed końcem sezonu zostali zdegradowani do II ligi.

Gospodarze wchodzili na boisko przy ostrych dźwiękach muzyki zespołu Rammstein. Następnie odśpiewano na stojąco hymn miejscowej drużyny. To miało napędzić bełchatowian, ale gdy zaczęła się gra o wiele lepiej słyszalni na stadionie byli kibice GKS-u Jastrzębie, którzy wypełnili sektor gości.

W pierwszej połowie bez goli i celnego strzału

GKS Bełchatów grał o przedłużenie nadziei na pozostanie w Fortuna 1. Lidze. Jastrzębianie mieli szansę zapewnić sobie utrzymanie, a przy okazji zapewnić spokój Zagłębiu Sosnowiec i Resovii.

Po pierwszym badawczym kwadransie, w 16. minucie Mariusz Magiera posłał z daleka piłkę z rzutu wolnego i Mariusz Pawełek ekspediował ją na rzut rożny. Dwie minuty później odpowiedzieli goście - Marek Mróz szarżował w polu karnym i był z tego rzut rożny. W 20. minucie Damian Hilbrycht strzelił z pola karnego koło słupka. Do przerwy nie doczekaliśmy się jednak na celny strzał.

Jastrzębianie wzięli się do roboty i zadali dwa ciosy

W 59. minucie Jakub Apolinarski huknął zza pola karnego i trafił w słupek. Z sektora kibiców gości słychać było głośny jęk zawodu. Cztery minuty później mogli już fetować gola, gdy prowadzenie jastrzębianom strzałem z kilku metrów dał Jakub Niewiadomski, zaliczając debiutanckie trafienie barwach jastrzębian.

Trener Bełchatowa Marcin Węglewski zareagował zmianami. „Brunatni” starali się doprowadzić do wyrównania i raz po raz przed bramką Pawełka bito na alarm. W 73. minucie minimalnie niecelnie główkował Valerijs Sabala.

Goście spokojnie przeczekali ten napór i wyprowadzili kontrę. W pierwszej jej fazie Daniel Niźnik nie dał się pokonać, ale piłka wróciła na pole karne i głową piłkę do bramki skierował Farid Ali.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze GKS-u Bełchatów padli na murawę, a spiker ich jeszcze „dobił” informacją, że porażka oznacza spadek do II ligi.

GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Niewiadomski (62), 0:2 Farid Ali (81)

GKS Bełchatów: Niźnik - Kunka, Magiera, Bartków - Grzelak (83. Łapiński), Laskowski, Pawlik (66. Sabala), Hilbrycht (66. Flaszka), Ryszka, Szymorek (83. Bator) - Mas.

GKS Jastrzębie: Pawełek - Kulawiak, Komor, Bondarenko, Witkowski - Apolinarski (76. Feruga), Bielak, Mróz (83. Zejdler), Ali, Niewiadomski - Rumin (70. Szczepan).

Żółte kartki: Hilbrycht, Laskowski - Niewiadomski

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)