• Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo GKS Bełchatów na inaugurację ligi!

• Jeszcze dobra interwencja Skiby po strzale Marca. Mogło być i 4:0.

• Główka Tarasenki - nad bramką. Sędzia doliczył tylko trzy minuty.

• To już końcówka meczu. GKS wygra zasłużenie to spotkanie.

• Boisko opuścił też Siemaszko. Za niego Landowski.

• No i mamy Flaszkę na boisku. Wszedł za Putina.

• Stomil szuka choćby honorowej bramki. Na posterunku znowu Lenarcik. Dobry mecz tego bramkarza.

• Biel wszedł za Bartosiaka. Czyli w zmianach mamy remis - 2 do 2.

• Jest roszada u gospodarzy. Za Zdybowicza wszedł Kocyła.

• Głową próbował Niedziela. Bez powodzenia. Lenarcik znalazł się tam, gdzie miał.

• Szansę dostaje Sobczak. Zmienił Niedzielę.

• Lech oddaje strzał "do koszyczka".

• CZERWONA KARTKA! Kubań wylatuje z boiska!

• Tecław uderzył niecelnie. Od bramki rozpocznie więc Skiba. Stomil ma pół godziny na zrobienie czegokolwiek.

• Waldemar Gancarczyk opuścił boisko. Za niego wszedł debiutujący Cetnarski.

• GOOOOOOOOOOL! Jest już 3:0! Świetny strzał i mamy chyba po meczu.

• Za chwilę pierwsze zmiany? Stomil na pewno musi wprowadzić jakiegoś dodatkowego ofensywnego gracza. Potrzebuje świeżości z tyłu.

• Lech! Najlepszy pomocnik Stomilu nie zwleka z decyzją i oddaje strzał. Trafił w zewnętrzną część bocznej siatki.

• Seria rzutów rożnych dla gości. Bez rezultatu. GKS dobrze się broni - często uciekając się do prostych środków jak dalekie wybicie.

• Stomil od początku odważnie, ofensywnie. Przed momentem uderzał Sobczak, którego zablokowano.

• Gramy dalej. Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej odsłony. Beniaminek wykorzystał błędy i prowadzi 2:0.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla GKS-u! Zdybowicz nie marnuje prezentu od Tecława.

• Nie będzie gola dla Stomilu. Siemaszko pędził z piłką, ale sędzia przerwał akcję gwizdkiem. Dopatrzył się wcześniej faulu.

• Lenarcik poradził sobie z groźnym strzałem Waldemara Gancarczyka.

• Wynik po stronie beniaminka, ale to Stomil oddał już więcej strzałów.

• Putin uderzył z dalszej odległości. Skiba tym razem nie dał się zaskoczyć.

• Stomil szuka wyrównania. W ostatnich minutach posiada piłkę i oddaje strzały. Przed chwilą zablokowany został Lech. Jest rożny.

• Blisko wyrównania! Mateusz Gancarczyk nie wykorzystał jednak okazji po błędzie Lenarcika. Strzał niecelny.

• Słaby strzał Siemaszki. Od bramki wznawia Lenarcik.

• Ależ rozpoczęcie gospodarzy. Stomil takiego uderzenia nie spodziewał się. Kto ewentualnie może pomóc z ławki? Choćby Cetnarski, Hajda, Niedziela czy Mosakowski.

• GOOOOOOOOOL! Golański na 1:0! Świetny strzał z dystansu. Skiba bez szans?

• Mecz właśnie się rozpoczął. Gramy!

• Zawody poprowadzi sędzia Tomasz Wajda z Żywca.

• Ławka GKS: Niżnik, Kołodziejski, Małachowski, Szymorek, Lisowski, Biel, Flaszka, Kocyła, Mas.

• Ławka Stomilu: Leszczyński, Mosakowski, Paweł Głowacki, Niedziela, Kowalski, Dziemidowicz, Landowski, Hajda, Cetnarski.

• Jeszcze w maju Bełchatów miał tylko 2 ligę. Teraz ma i 1 ligę (GKS), i Ekstraklasę (Raków Częstochowa). Dzisiaj miejscowy zespół powalczy o pierwsze punkty. Rywalem nieprzewidywalny Stomil Olsztyn.