Rafał Musioł
GKS Katowice w pierwszym sparingu pokonał GKS Bełchatów 2:1. W zespole Jacka Paszulewicza testowanych było kilku nowych zawodników, m.in. były reprezentant Polski. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Arek Gola

Piłkarze GKS-u Katowice rozegrali w sobotę pierwszy letni sparing. Rywalem zespołu Jacka Paszulewicza był drugoligowy GKS Bełchatów.

W ekipie z Katowic wystąpili m.in. Adam Kokoszka, 31-letni były reprezentant Polski, ostatnio w Śląsku Wrocław, który przez ostatni rok leczył kontuzję zerwanych więzadeł, 22-letni napastnik Piotr Kurbiel z Olimpii Elbląg, jego równieśnicy - pomocnik Zagłębia Lubin Konrad Andrzejczak i pomocnik Stali Brzeg Dominik Bronisławski. Na ławce rezerwowych zadebiutował natomiast Dawid Szwarga, nowy asystent Paszulewicza.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, ale dobrze spisywał się w bramce GKS-u Szymon Frankowski. Po przerwie już jeden z pierwszych ataków gospodarzy przyniósł im gola, którego płaskim strzałem przy słupku zdobył Tomasz Midzierski, którego przyszłość na Bukowej wciąż jest niepewna, podobnie jak Pawła Mandrysza, którego kontrakt wygasł właśnie w sobotę. Wynik podwyższył po rzucie rożnym Dalibor Volas finalizując rzut rożny.

Bełchatowianie odpowiedzieli golem będącym wynikiem prostego błędu obrońców GKS-u. Niewiele brakowało, by kilkadziesiąt sekund później był już remis, ale żaden z gości nie doszedł do piłki odbitej przed siebie przez Mariusza Pawełka.

Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w 53 minucie, gdy Kokoszka kopnął w twarz jednego z rywali, za co zobaczył żółtą kartkę. Na szczęście nie doszło do poważnej kontuzji.

W zespole gości testowany był natomiast Maciej Wierzbicki, były bramkarz GKS-u Katowice. I to właśnie jemu byli koledzy strzelali gole.

Po meczu katowiczanie rozpoczęli zgrupowanie w jednym z hoteli blisko Bukowej.

GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
Gole dla Katowic: [b]1:0
Tomasz Midzierski (50), 2:0 Dalibor Volas (57-głową)

GKS:[/b] Frankowski - Szczyrba, Kamiński, Kokoszka, Remisz - Słomka, Michalik, Kurowski, Łyszczarz, Andrzejczak - Kurbiel oraz Pawełek - Midzierski, Błąd, Mandrysz, Tabiś, Volas, Lisowski, Podstawa, Frańczak, Wnuk, Poczobut, Bronisławski

Materiał oryginalny: GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:1. Pierwszy sparing GKS Katowice. Zaczęli od zwycięstwa ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni