Tomasz Kuczyński
24.01.2021. Polska Hokej Liga: GKS Katowice - GKS Tychy.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.01.2021. Polska Hokej Liga: GKS Katowice - GKS Tychy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 24.01.2021 r. w meczu 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał z GKS-em Tychy 1:3. Katowicki GKS został pokonany po trzech z rzędu zwycięstwach. Tyszanie poszli za ciosem po wygranej z JKH GKS Jastrzębie. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania w „Satelicie” GKS Katowice – GKS Tychy.

Tyski mistrz Polski przystąpił do derbów opromieniony wygraną z liderem tabeli JKH GKS Jastrzębie 7:3. Katowiczanie w piątek nie grali, a przeciw GKS Tychy wystąpili już z nowym zawodnikiem Czechem Tomasem Kubalikiem.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice – GKS Tychy

GKS Tychy objął prowadzenie w 13. minucie, kiedy Jakub Witecki z bliska skierował krążek do bramki. Dwie minuty później było już 2:0 dla tyszan. Patryk Kogut wykorzystał błąd obrony gospodarzy i strzelił w „okienko”. GieKSa w w odpowiedzi trafiła w słupek po strzale Bartosza Fraszki.

W drugiej tercji gospodarze starali się pokonać Ondreja Raszkę, ale bramka tyszan była jak zaczarowana. Tyszanie też mieli swoje okazje. Przed trzecią tercją goście nadal prowadzili 2:0.

GKS Katowice nie odpuszczał i w 51. minucie zdobył gola kontaktowego grając w osłabieniu 4 na 5. Andriej Stiepanow wykorzystał sytuację sam na sam z Raszką. Po 30 sekundach było 3:1 dla gości, którzy grali już w przewadze 5 na 3 i Michael Cichy wpisał się na listę strzelców.

W 56. minucie gospodarze zdjęli bramkarza Juraja Simbocha, wprowadzili szóstego zawodnika i zdobyli bramkę. Po analizie wideo sędziowie jednak nie uznali gola. W końcówce bramkarz GieKSy ponownie opuścił swoją bramkę, katowiczanie zaciekle atakowali – bez efektu.

GKS Katowice przegrał u siebie z GKS-em Tychy pierwszy raz od marca 2018 roku.

GKS Katowice – GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Jakub Witecki (13), 0:2 Patryk Kogut (15), 1:2 Andriej Stiepanow (51), 1:3 Michael Cichy (52)

GKS Katowice: Simboch – Andersons, Lamin, Fraszko, Pasiut, Stiepanow – Marttinen, Franssila, Krężołek, Wanat, Kuronen – Kruczek, Paszek, Michalski, Starzyński, Kubalik – Mularczyk, Zieliński, Skrodziuk, Nahunko, Adamus.

GKS Tychy: Raszka – Pociecha, Biro, Witecki, Galant, Marzec – Novajovsky, Kotlorz, Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Martin, Seed, Gościński, Wronka, Tonge – Bizacki, Mesikammen, Gruźla, Rzeszutko, Kogut.