GKS Katowice - Podhale Nowy Targ ZDJĘCIA, WYNIK GieKSa z wygraną na koniec roku. Kibice głośno wspierali katowickich hokeistów

Tomasz Kuczyński
30.12.2021. GKS Katowice - Tauron Podhale Nowy Targ.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
30.12.2021. GKS Katowice - Tauron Podhale Nowy Targ. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W czwartek 30.12.2021 r. w zaległym meczu 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał Tauron Podhale Nowy Targ 3:1. Mecz w Satelicie przy Spodku oglądało ponad 700 fanów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu GKS - Podhale.

Wicelider tabeli przystąpił do meczu z ostatnią z serię trzech porażek z rzędu - dwóch w lidze oraz jedną w półfinale Pucharu Polski. Do spotkania w planowanym terminie nie doszło ze względu na przypadki koronawirusa w drużynie GieKSy.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - Tauron Podhale Nowy Targ, 30.12.2021 r.

Czwartkowemu meczowi w „Satelicie” towarzyszyła specjalna oprawa dotycząca 40. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek. Hokeiści GKS-u zaprezentowali się w okazjonalnych koszulkach, w których grali już w Bytomiu w Pucharze Polski z Energą Toruń. Kibice zaprezentowali transparenty związane z rocznicą.

Wynik w 15. minucie otworzył Patryk Wronka, wykorzystując podanie Grzegorza Pasiuta. Kolejny gol dla GKS-u padł w II tercji, gdy gospodarze grali w przewadze. Znów asystę zaliczył Pasiut, a Maciej Kruczek umieścił krążek w bramce „Szarotek”.

W 45. minucie było 3:0, kiedy Jakub Prokurat dobił strzał Aleksandra Jakimienki. Cztery minuty później do Podhala wróciła nadzieja, gdy z bliska trafił Kacper Bryniczka.

GieKSa nie pozwoliła już gościom na więcej i zakończyła rok zwycięstwem.

GKS Katowice - Tauron Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Patryk Wronka (15), 2:0 Maciej Kruczek (36), 3:0 Jakub Prokurat (45), 3:1 Kacper Bryniczka (49)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Eriksson, Monto, Lehtonen - Hudson, Wanacki, Bepierszcz, Krężołek, Smal - Musioł, Valtola, Michalski, Mularczyk, Prokurat.

Podhale Nowy Targ: Bizub (Klimowski) - Tomasik - Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Chvanchikov - Volrab, Szurowski, Wielkiewicz, Bryniczka, Kolusz - Sulka, Elshanskii, Worwa, Słowakiewicz, Siuty - P. Wsół, Bochnak, Sarota, Kapica, B. Wsół.