Tomasz Kuczyński
30.01.2021. Sparing: GKS Katowice - Polonia Bytom (początek I połowy)
30.01.2021. Sparing: GKS Katowice - Polonia Bytom (początek I połowy) Twitter/GKS Katowice
W sobotę 30.01.2021 r. w meczu sparingowym rozegranym w Bielsku-Białej GKS Katowice wygrał z Polonią Bytom 3:1 (1:0).

Drugoligowy GKS Katowice przebywa na zgrupowaniu w Bielsku-Białej i tam rozegrał sparing z trzecioligową Polonią Bytom. W środę GieKSa wygrała z GKS-em Tychy 1:0 i drugim składem zremisowała z bielskim Rekordem 1:1.

W sobotę katowiczanie objęli prowadzenie po kwadransie gry. Piłkę na piąty metr mocno podał Adrian Błąd, a Dominik Budzik nieszczęśliwie skierował ją do własnej bramki. GieKSa prowadziła po przerwie 3:0, a wynik ustalił z rzutu karnego Marcin Lachowski.

GKS Katowice testował bramkarza Piasta Gliwice Patryka Królczyka. Polonia również testowała zawodnika gliwickiego klubu - Michała Rakowieckiego.

Katowiczanie wygrali 3:1, a Polonia zaliczyła w sumie dwa gole samobójcze. Mecz odbywał się w zmiennych warunkach. Po przerwie piłkarze wyszli na białe boisko...

GKS Katowice – Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Bramki: 0:1 Dominik Budzik (15-samobójcza), 0:2 Szymon Kiebzak (76), 0:3 Grzegorz Ochwat (79-samobójcza), 1:3 Marcin Lachowski (81-karny)

GKS Katowice: (I połowa) Bartosz Mrozek - Zbigniew Wojciechowski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala - Arkadiusz Woźniak, Bartosz Jaroszek, Adrian Błąd, Rafał Figiel, Szymon Kiebzak - Filip Kozłowski.
(II połowa) Patryk Królczyk - Mateusz Flak (85. Kacper Pietrzyk), Grzegorz Janiszewski, Mateusz Broda, Danian Pawłas - Szymon Kiebzak (75. Bartosz Wodnicki), Dominik Kościelniak, Michał Gałecki, Marcin Urynowicz, Krystian Sanocki - Piotr Kurbiel.

Polonia: Krzysztof Kamiński - Dominik Budzik (46. Kordian Górka), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz (60. Leon Fulianty), Jakub Wróbel (46. Kamil Wójcik) - Jacek Wuwer (46. Mateusz Duchowski), Filip Żagiel (51. Michał Rakowiecki), Dominik Konieczny (46. Filip Łukasik), Patryk Stefański (46. Marcin Lachowski), Michał Rakowiecki (30. Krzysztof Hałgas) - Damian Celuch (46. Grzegorz Ochwat).