GKS Katowice - Rekord Bielsko-Biała 2:2. Remis katowiczan z III-ligowcem ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Katowice zremisowali na Rapidzie z Rekordem Bielsko Biała Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Piłkarze GKS Katowice zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 2:2 w meczu kontrolnym rozegranym 14 stycznia na stadionie Rapidu na katowickiej Koszutce. To był drugi sparing drużyny trenera Rafała Góraka w tym roku i na razie jego podopieczni nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

GKS Katowice - Rekord Bielsko-Biała 2:2. Remis katowiczan z III-ligowcem

Zimowe sparingi GKS Katowice z Rekordem stały się już tradycją, bo katowiczanie w styczniu zwykle wyjeżdżali na obóz do klubowego ośrodka III-ligowców w Bielsku-Białej. Tym razem drużyna trenera Rafała Góraka na zgrupowanie wybiera się w przyszłym tygodniu do Turcji, a spotkanie z Rekordem odbyło się nie w Cygańskim Lesie, a na stadionie Rapidu w Katowicach-Koszutce.

W I połowie meczu padły aż cztery bramki. Prowadzenie dla GieKSy zdobył już w 10 minucie gry Jakub Arak. Później skuteczniejsi byli bielszczanie. Najpierw nieporozumienie w szeregach gospodarzy wykorzystał Filip Waluś, a potem szybką kontrę skutecznie wykończył Daniel Świderski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - REKORD BIELSKO-BIAŁA

Wyrównującą bramkę dla GKS strzelił niezawodny Adrian Błąd. Doświadczony pomocnik precyzyjnie przymierzył z 20 m tuż przy słupku. Po przerwie katowiczanie mieli przewagę, ale nie udokumentowali jej golem. Najbliższy szczęścia był Grzegorz Janiszewski, który z woleja uderzył tuż nad poprzeczką.

GKS Katowice - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (2:2)
Bramki
1:0 Jakub Arak (10), 1:1 Filip Waluś (13), 1:2 Daniel Świderski (41), 2:2 Adrian Błąd (45)

Katowice Szczuka (46. Kukulski) - Wasielewski (46. Brzozowski), Jaroszek, Repka, Janiszewski, Rogala (46. Wojciechowski) -Kościelniak (46. Bród), Figiel (46. Urynowicz), Dudziński, Błąd (46. Marzec) - Arak (72. Szwedzik).

Rekord (I połowa) Szumera - Madzia, Pańkowski, Krysik, Caputa, Wyroba, Nowak, Kasprzak, Tomiczek, Waluś, Świderski.
(II połowa) Żerdka - Kareta, Walaszek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kowalczyk, Twarkowski, zawodnik testowany, Wróblewski, zawodnik testowany, Bogunia.