Tomasz Kuczyński
24-25.02.2021. Ćwierćfinał play-off PHL: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.
24-25.02.2021. Ćwierćfinał play-off PHL: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim. Lucyna Nenow / Polska Press
W czwartek 25.02.2021 r. w drugim meczu ćwierćfinału play-off Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice wygrał z Re-Plast Unią Oświęcim 5:0, rewanżując się za lanie w pierwszym spotkaniu. Trzy bramki dla GieKSy zdobył Bartosz Fraszko. W rywalizacji play-off jest 1:1.

W pierwszym meczu rozegranym 24 lutego GKS Katowice przegrał na lodowisku w Satelicie przy Spodku z Unią aż 0:8. Kibice GieKSy komentujący ten wynik w internecie byli wściekli. Za kompromitującą porażkę hokeiści GKS-u Katowice mieli możliwość zrehabilitować się już następnego dnia.

Faktycznie, GieKSa w drugim meczu ostro zabrała się do roboty i objęła prowadzenie już w 4. minucie. Maciej Kruczek trafił do siatki na 10 sekund przed końcem kary Bretta McKenzie. Wynikiem 1:0 zakończyła się I tercja.

W II tercji GieKSa dążyła do zdobycia kolejnej bramki, na lodzie trwała ostra walka. Często aż trzeszczały bandy, ale wynik się nie zmienił. Atmosfera na lodzie była tak gorąca, że zawodnicy zjeżdżając do szatni mieli jeszcze sobie coś do powiedzenia.

W 50. minucie Bartosz Fraszko solową akcję zakończył mocnym strzałem i GKS prowadził 2:0. Końcówka już zdecydowanie należała do gospodarzy. Unia bramkę na 4:0 straciła, gdy wycofała bramkarza.

Następne dwa mecze Unii z GKS-em odbędą się w Oświęcimiu - 28 lutego i 1 marca.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Bramki: 1:0 Maciej Kruczek (4), 2:0 Bartosz Fraszko (50), 3:0 Filip Starzyński (55), 4:0 Bartosz Faszko (57), 5:0 Bartosz Fraszko (58)

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik - Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat - Mularczyk, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) - Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Koblar - Glenn, Luza, Szerbatow, McKenzie, Brule - Bezuska, Zatko, Garszyn, Da Costa, Oriekhin, P. Noworyta, M. Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki