GKS Katowice wygrywa pierwszy sparing w Turcji. Mecz o nietypowej porze

Leszek Jaźwiecki
Piłkarze GKS Katowice przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Wczoraj podopieczni Dariusza Dudka mieli rozegrać pierwszy sparing, ale na przeszkodzie stanęła burza. Mecz z mołdawskim zespołem FC Petrcub Hincesti rozegrano w czwartek o godzinie 9 rano. GKS Katowice wygrał 3:0.

Pierwszym rywalem piłkarzy GKs Katowice była drużyna mołdawskiej Ekstraklasy - FC Petrocub Hincesti. W środę w Belek szalała jednak burza, boisko nie nadawało się do gry. Trenerzy umówili się, że spotkanie zostanie rozegrane we wczesnych godzinach rannych w czwartek.

Tym razem pogoda nie pokrzyżowała planów szkoleniowcom i obie drużyny wybiegły na murawę. Lepiej rozpoczęli mecz katowiczanie, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Dominika Bronisławskiego piłkę do bramki skierował Bartosz Śpiączka. Rywal nie stworzył groźniejszych sytuacji i przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie katowiczanie dwukrotnie pokonali bramkarza trzeciego zespołu mołdawskiej ekstraklasy. Obie bramki zdobył Adrian Błąd. Najpierw z rzutu karnego po faulu na Bartoszu Śpiączce, a potem po odebraniu piłki rywalowi przed polem karnym ustalił wynik na 3:0.

GKS Katowice - FC Petrocub Hincesti 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Śpiączka (12), 2:0 Adrian Błąd (69), 3:0 Adrian Błąd (86)

GKS Katowice: Pawełek (46. Baran) - Jędrych, Rzonca, Anon (90. Skiba), Błąd, Tabiś, Śpiączka (90. Marchewka), Bronisławski, Habusta, Wawrzyniak, Dejmek.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kamil Stoch w Lahti odniósł 33. wygraną w karierze

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego

Materiał oryginalny: GKS Katowice wygrywa pierwszy sparing w Turcji. Mecz o nietypowej porze - Dziennik Zachodni