Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W meczu 1/8 Regionalnego Pucharu Polski grający w klasie...

GKS Rudki po dogrywce pokonał Hetmana Włoszczowa 3:1 w meczu 1/8 Regionalnego Pucharu Polski. Jaros i Wiecha bohaterami dogrywki [ZDJĘCIA]

W meczu 1/8 Regionalnego Pucharu Polski grający w klasie okręgowej GKS Rudki wyeliminował czwartoligowego Hetmana Włoszczowa. Do wyłonienia triumfatora spotkania niezbędna była dogrywka, w której show skradli Mariusz Jaros i Bartosz Wiecha.
Puchar Polski na szczeblu okręgu
GKS RUDKI – HETMAN WŁOSZCZOWA 3:1 (0:0, 1:1)
Bramki: Mariusz Jaros 81 z karnego, Mariusz Jaros 96, Bartosz Wiecha 108 - Paweł Rak 89.
Sędziował: Łukasz Kaczmarski (Ostrowiec Św.)
RUDKI: Rafalski – D. Dawidowicz, Ł. Kowalski, Gawlik Ż, Broniś Ż (76. Borowiec), D. Kowalski, Gryz (83. Wojciechowski), Maniara (13. R. Dawidowicz), Lipski (60. B. Wiecha), Michta Ż, K. Wiecha (60. Jaros).
HETMAN: Gieroń – Wroński Ż, Cegieła Ż, Gwźdź (75. Rak), Rajek, Sornat, Chuptyś, Małek, Samek, Krzysztofik, Wargacki.

Gospodarze niedzielnego starcia, liczyli nie tylko na dobrą grę, ale przede wszystkim skuteczność pod bramka rywala. Tej zabrakło m.in. w pierwszej części. Podopieczni trenera Janusza Cieślaka mimo iż dłużej utrzymywali się przy piłce, nie zdołali znaleźć sposobu na defensywę Hetmana Włoszczowa. Sztuki tej dokonał w 81. minucie wspomniany Jaros. Popularny „Mario” okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego, dając swojej drużynie jednobramkowe prowadzenie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się w regulaminowych 90 minutach, przyjezdni praktycznie w ostatniej akcji, doprowadzili do wyrównania.
Dogrywka była już popisem zespołu z Rudek. Mariusz Jaros otrzymał podanie z głębi pola, popędził na bramkę strzeżoną przez Alberta Gieronia i mocnym uderzeniem z lewej nogi zaskoczył golkipera gości. W 101. minucie, 33-letni napastnik mógł po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców. Tym razem, futbolówka po jego uderzeniu z 11 metrów, znalazła się nad poprzeczką. Kropkę nad "i" postawił Bartosz Wiecha, kolejny z rezerwowych, który na murawie zameldował się w miejsce Tomasza Lipskiego.
GKS Rudki wywalczył awans do ćwierćfinału Regionalnego Pucharu Polski. Jego rywalem będą Czarni Połaniec, którzy dzień wcześniej wygrali 2:1 z Neptunem Końskie.