GKS Tychy - GKS Katowice 2:1. Na lód poleciały maskotki, a świąteczne koszulki przyniosły tyszanom szczęście ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Podczas meczu GKS Tychy z GKS Katowice fani gospodarzy rzucili na lód tysiące pluszaków  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Podczas meczu GKS Tychy z GKS Katowice fani gospodarzy rzucili na lód tysiące pluszaków Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
We wtorek 20 grudnia GKS Tychy pokonał po karnych GKS Katowice 2:1 w meczu 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Ostatni przedświąteczny pojedynek na Stadionie Zimowym był doskonałą okazję do przeprowadzenia akcji Teddy Bear Toss. Po golu Bartłomieja Jeziorskiego tyscy kibice rzucili na lód tysiące pluszaków. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

W śląskich derbach Polskiej Hokej Ligi pomiędzy drużynami z Tychów i Katowic nie pada w tym sezonie wiele bramek. We wtorkowym meczu na Stadionie Zimowym strzelono tylko dwa gole i po raz pierwszy w tej parze zwycięzcę wyłoniły karne.

Po pierwszym trafieniu Bartłomieja Jeziorskiego na lód poleciało tysiące maskotek. Akcja Teddy Bear Toss została przeprowadzona na tyskim lodowisku już po raz dziewiąty. Do tej pory zebrano w niej 15 464 pluszaków, a po tym spotkaniu ta liczba wzrośnie o kolejne blisko dwa tysiące pluszaków.

Na meczu z obrońcą tytułu na trybunach Stadionu Zimowego zasiadło 1800 widzów. Niemal każdy z fanów gospodarzy przyszedł na lodowisko z zapakowaną w folię nową pluszową maskotką, dzięki czemu mógł kupić promocyjny bilet i obejrzeć derbowe starcie za 5 zł.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - GKS KATOWICE

W I tercji mimo ataków z obu stron nie padła żadna bramka. Pod koniec tej odsłony na ławkę kar powędrował jednak Hampus Olsson. Tyszanie wykorzystali liczebną przewagę zaraz po zmianie stron. Bartłomiej Jeziorski zbił krążek po strzale Romana Szturca. Pierwszy gol gospodarzy był sygnałem do rzucenia na lód pluszaków, które później szybko pozbierano. Wszystkie maskotki zostaną przekazane dzieciom z naszego regionu przebywającym w szpitalach bądź domach dziecka.

Katowiczanie, którzy ostatnio zanotowali lekki kryzys formy, za wszelką cenę starali się wyrównać. Udało im się w połowie III tercji. Tym razem goście grali w piątkę przeciwko czwórce tyszan i w zamieszaniu podbramkowym Szwed Olsson posłał krążek pod poprzeczkę. W końcówce Christian Mroczkowski został odesłany na ławkę kar i Gieksa mogła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ale nie wykorzystała okazji.

Zwycięzcy nie wyłoniła także 5-minutowa dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. Dopiero po serii karnych z pokonania rywala zza miedzy mogli cieszyć się hokeiści z Tychów, a jedynym, który wykonał skuteczny najazd był Kanadyjczyk Jean Dupuy.

Tyszanie zagrali w tym spotkaniu w nowych świątecznych koszulkach. Miejscowi fani mogli kupić je na lodowisku. W środę te wyjątkowe stroje będą natomiast dostępne w klubowym sklepie.

Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się zaraz po świętach w półfinale Pucharu Polski. Areną śląskich derbów zaplanowanych na 28 grudnia na godz. 20.30 będzie lodowisko w Oświęcimiu, gdzie odbędzie się turniej finałowy PP.

GKS Tychy - GKS Katowice 2:1 po karnych (0:0, 1:0, 0:1, dogr. 0:0) karne 1:0
Bramki
1:0 Bartłomiej Jeziorski (21), 1:1 Hampus Olsson (50).

Karny Jean Dupuy (Tychy)

Kary Tychy - 8 minut, Katowice - 4 minuty

Widzów 1.800

Tychy Fucik - Younan, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha, Szturc, Galant, Marzec - Bagin, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Ciura, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Bukowski.

Katowice Murray - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Mikkola, Wanacki, Magee, Lehtonen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato oraz Musioł, Pulkkinen, Smal i Blomqvist.