GKS Tychy - Odra Opole 2:0. Przełamanie tyszan ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Tychy pokonał Odrę Opole, a przed meczem zaprezentował drużynę swoich piłkarek  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Tychy pokonał Odrę Opole, a przed meczem zaprezentował drużynę swoich piłkarek Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W meczu otwierającym 10. kolejkę Fortuna 1. Ligi GKS Tychy pokonał w piątek Odrę Opole 2:0- Tyszanie przełamali się po serii dwóch porażek.. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Odra Opole.

GKS Tychy - Odra Opole 2:0. Przełamanie tyszan

GKS Tychy po serii dwóch zawstydzających wyjazdowych porażek w Fortuna Pucharze Polski z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz i Fortuna 1. Lidze z Arką Gdyni aż 0:5 w końcu się przełamał. Tyszanie pokonali u siebie będącą w jeszcze większym kryzysie Odrę Opole.

Przed meczem na Stadionie Miejskim w Tychach zaprezentowano drużynę piłkarek GKS. Później na pierwszy plan wysunęli się zawodnicy trenera Dominika Nowaka. I połowa pojedynku dwóch zespołów mocno na razie zawodzących w tym sezonie swoich kibiców nie była wielkim widowiskiem, choć Nemanja Nedić trafił w poprzeczkę bramki Odry.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS TYCHY - ODRA OPOLE

Emocji i goli doczekaliśmy się dopiero po przerwie. Gospodarze zaraz po zmianie stron objęli prowadzenie. W 51 minucie po centrze Antonio Domingueza na listę strzelców wpisał się Wiktor Żytek.

Odra próbowała odrobić straty, ale Mateusz Marzec trafił w poprzeczkę. Pod koniec meczu zwycięstwo GKS po kolejnej super centrze Domingueza przypieczętował Patryk Mikita strzelając drugą bramkę dla miejscowych.

Zwycięstwo tyszan było jak najbardziej zasłużone. To dopiero druga wygrana GKS w tym sezonie na własnym stadionie. Odra przegrała czwarte spotkanie z rzędu. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z meczu i prezentacji drużyny piłkarek.

GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (0:0)
Bramki
1:0 Wiktor Żytek (51), 2:0 Patryk Mikita (80)

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin)

Żółte kartki Mikita, Połap (Tychy) – Tkocz, Kamiński, Szrek, Spychała, Guzdek (Odra)

Widzów 2/784

Tychy Jałocha - Machowski, Buchta, Nedić, Szymura, Połap - Domínguez (81. Jaroch), Biegański, Żytek, Czyżycki (74. Kozina) - Mikita (90/ Kargulewicz).

Odra Kalinowski - Spychała, Kędziora, Kamiński, Tkocz (77. Nowak), Klimek (46. Szrek) - Mikinič, Łabojko (68. Klec), Urbańczyk (68. Niziołek), Makuszewski (68. Guzdek) - Marzec.