Bartosz Kijeski
Warta Poznań w ostatnim sparingu pokonała kosowski Dukagjini Klina 1:0
Warta Poznań w ostatnim sparingu pokonała kosowski Dukagjini Klina 1:0 Waldemar Wylegalski
Warta Poznań rozegrała swój ostatni mecz kontrolny podczas zimowego obozu w Turcji. Podopieczni Dawida Szulczka w czwartkowe popołudnie wygrali z kosowskim Dukagjini Klina 1:0 (0:0). W piątek Zieloni powrócą do Poznania, gdzie rozpoczną ostatnie przygotowania do inauguracji rundy wiosennej.

Zieloni mają za sobą ostatni sparing podczas zimowego obozu w tureckim Side. Podczas przedostatniego dnia zgrupowania Warta Poznań w Emirhan Sport Center zmierzyła się z aktualnie piątą siłą ligi Kosowa - Dukagjini Klina.

- To będzie nasz drugi, a zarazem ostatni mecz kontrolny. Zdecydowanie będzie to podsumowanie tego, co robiliśmy do tej pory. Podczas zimowych zgrupowań chodziło nam o to, żeby poprawić przede wszystkim naszą grę w ataku. Koncentrowaliśmy się na grze na naszej połowie i krok po kroku przechodziliśmy na połowę rywala i skupialiśmy się na działaniach związanych z finalizacją naszych akcji. Chcemy, by nasz bilans bramkowy był cały czas dodatni. To ostatni mecz przed ciężką rundą, która nas czeka, więc chcemy go jak najlepiej wykorzystać

- powiedział przed meczem na oficjalnej stronie Zielonych Arkadiusz Szczerbowski, asystent trenera Warty Poznań.

Pomimo ofensywnego nastawienia, piłkarzom z Dolnej Wildy przez długi czas nie udawało się pokonać bramkarza przeciwnika. Podczas czwartkowego meczu kontrolnego zarówno w pierwszym składzie, jak i na ławce rezerwowych zabrakło najlepszego strzelca Zielonych - Adama Zrelaka.

To jednak nie przeszkodziło aktualnie 9. drużynie w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie, aby pokonać przeciwnika, choć wszyscy sympatycy Zielonych długo musieli na nią czekać. Autorem jedynego trafienia dla poznaniaków został 21-letni Wiktor Pleśnierowicz. Środkowy obrońca wykorzystał dośrodkowanie, wracającego do pełni sił Jakuba KIełba i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 1:0.

Warta Poznań - Dukagjini Klina 1:0 (0:0)

Bramka: Wiktor Pleśnierowicz 86.

Warta (I połowa): Lis - Grzesik, Pleśnierowicz, Ivanov, Szymonowicz, Matuszewski - Maenpaa, Kopczyński, Szmyt, Miguel Luis, Destan

Warta (II połowa): Grobelny - Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Kościelny, Matuszewski - Luis, Maenpaa, Szczepański, Szmyt - Destan

Ta runda będzie bardzo ważna dla wielu piłkarzy Lecha Poznań. Przejdź dalej ---->

Dla tych piłkarzy Lecha Poznań wiosna może być kluczowa. Zob...