Gole Pawła Tomczyka i Kamila Wojtkowskiego. Druga asysta Michała Karbownika. Młodzieżowcy na boisku: 7. kolejka PKO Ekstraklasy [RAPORT]

Michał Karbownik występuje na pozycji lewego obrońcy
Michał Karbownik występuje na pozycji lewego obrońcy Bartek Syta
PKO Ekstraklasa. 7. kolejka młodzieżowcami stała. Po bramce zdobyli Paweł Tomczyk (Lech Poznań) i Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków). Po asyście zapisali natomiast Michał Karbownik (Legia Warszawa), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin) oraz Karol Fila (Lechia Gdańsk).

Występy młodzieżowców w 7. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (rocznik 1998) - Wrócił do składu. Z Górnikiem Zabrze biegał przez 69 minut.
Mateusz Młyński (2001) - Wszedł za Antonika.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - W meczu z Lechem Poznań zaliczył 70 minut (zmienił go Milan Dimun). Dostał drugą żółtą kartkę w sezonie.
Kamil Pestka (1998) - Wrócił z urlopu. W 62 minucie zminieł Diego Ferraresso.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Cały mecz z Arką Gdynia. Obejrzał żółtą kartkę - drugą w sezonie.
Daniel Ściślak (2000) - Biegał do 72 minuty. W końcówce szansę dostał Szymon Matuszek.
David Kopacz (1999) - Dał za mało drużynie. Dlatego na drugą połowę już nie wyszedł. Zmienił go Filip Bainović.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Prawie cały mecz z Koroną Kielce. W 89 minucie zmienił go Ognjen Mudrinski.
Patryk Klimala (1998) - Kwadrans przed końcem zastąpił Martina Kostala.

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - Wpuścił dwie bramki w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Na pewno ponosi część winy za trafienie na 0:2.
Mateusz Spychała (1998) - Witamy debiutanta. Na "dzień dobry" otrzymał 90 minut na prawej obronie.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Cały mecz z Piastem Gliwice. W protokole zapisał się kartką. Co jednak ważniejsze, zapisał też asystę.
Tomasz Makowski (1999) - Całe spotkanie w środku pola. Obejrzał drugą żółtą kartkę.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Jeden z pięciu młodzieżowców, który zagrał z Cracovią. Oczywiście w pełnym wymiarze czasowym.
Kamil Jóźwiak (1998) - Chyba pora od niego wymagać. W tym spotkaniu nie spisał się najlepiej...
Tymoteusz Puchacz (1999) - Na murawie do 63 minuty.
Tymoteusz Klupś (2000) - Wszedł za Puchacza.
Paweł Tomczyk (1998) - Nie marnuje czasu. W 86 minucie zmienił Darko Jevticia, a w 88 ustalił wynik.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - On nie stracił akurat miejsca w składzie. Z ŁKS-em Łódź rozegrał cały mecz. Nie poradził sobie tylko ze strzałami Łukasza Sekulskiego.
Michał Karbownik (2001) - Witamy debiutanta! Przywitał się z nami asystą.
Mateusz Praszelik (2000) - On także wygrał na rotacji. Na boisku do 61 minuty. Zmienił go Walerian Gwilia.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - 90 minut z Wisłą Płock. Dostał trzecią żółtą kartkę w sezonie.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Rozegrał nieco ponad godzinę przeciw Lechii Gdańsk.
Dominik Steczyk (1999) - W 68 minucie zmienił Milewskiego.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Ma pierwszą asystę. Zaliczył ją w wyjazdowym spotkaniu z liderem, Śląskiem Wrocław. Chociaż Bogiem a prawdą to całą robotę w tej akcji wykonał Adam Buksa...
Marcin Listkowski (1998) - Na boisku do samego końca. Dostał pierwszą żółtą kartkę w tym sezonie.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Z Lechem Poznań w pełnym wymiarze czasowym. Zmarnował okazję na gola.
Jakub Apolinarski (1999) - 69 minut na boku obrony. Zmienił go Daniel Bartl.

Śląsk Wrocław - Mateusz Hołownia (1998) - Od pierwszego do ostatniego gwizdka z Pogonią Szczecin.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Skorzystał na pauzie Jakuba Rzeźniczaka. Przeciw ŁKS-owi Łódź zaliczył 82 minuty. Na końcówkę wszedł za niego Piotr Tomasik.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Na placu gry od 76 minuty. Zmienił Damiana Rasaka.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - W końcu jakiś konkret. W meczu z Zagłębiem Lubin zdobył bramkę. Okazała się ona dopiero trzecią dla "Białej Gwiazdy" w ogóle.
Przemysław Zdybowicz (2000) - W połowie sierpnia przybył z GKS-u Bełchatów, a ostatniego dnia tego miesiąca zadebiutował. Chwilę przed końcem zastąpił legendę klubu, bohatera meczu, Pawła Brożka.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Pełen mecz z Wisłą Kraków. U holenderskiego trenera mógł liczyć na regularną grę. Jak będzie u nowego - nie wiemy.
Patryk Szysz (1998) - Kolejny występ bez gola. Na boisku pozostał do ostatniej akcji.
Łukasz Poręba (2000) - W 85 minucie zmienił Sasę Żivca.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
2 GOLE: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
1 GOLE, 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin).
2 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).