Górnik Łęczna - Gryf Wejherowo 1:0. Jubileusz uczczony wygraną. Zobacz zdjęcia

KK
W sporcie, czasami zwycięstwa rodzą się w bólach. Tak było właśnie w przypadku meczu Górnika Łęczna z Gryfem Wejherowo, który zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Trzy punkty były dla zielono-czarnych udanym zwieńczeniem obchodów 40-lecia klubu i przynajmniej do niedzieli pozwoliły łęcznianom wskoczyć na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od ofensywnych akcentów ze strony gospodarzy. Jako pierwszy zaatakować bramkę rywali próbował Krystian Wójcik, który oddał kąśliwy strzał z kilkunastu metrów w 5. minucie. Z uderzeniem tym jednak dobrze poradził sobie stojący między słupkami gości, Wiesław Ferra.

W kolejnych fragmentach gra była dość wyrównana, a swoje szanse miały obie strony. W szeregach gości najbliżej powodzenia byli Mateusz Majewski oraz Maksymilian Hebel.

W 32. minucie wynik dla gospodarzy otworzył Aron Stasiak. Dla zawodnika zielono-czarnych był to drugi gol w obecnych rozgrywkach. Jak się okazało, więcej bramek już tego wieczoru na stadionie w Łęcznej nie padło. Choć, prawdę mówiąc, lepsze okazje stworzyła ekipa przyjezdnych.

W drugiej połowie na boisku było więcej walki, aniżeli gry w piłkę. "Górnikom" sytuacji nie ułatwiła czerwona kartka dla Pawła Wojciechowskiego, która miała miejsce w 56. minucie spotkania. Popularny "Wojciech" uderzył jednego z przeciwników i sędzia wyrzucił go z murawy. Napastnik łęczyńskiego zespołu tłumaczył swoje zachowanie jako reakcję na wcześniejsze uderzenia i prowokacje rywala w tej samej akcji.

Gra w przewadze sprawiła, że Gryf dłużej utrzymywał się przy piłce i starał się naciskać zielono-czarnych. Jednak ostatecznie, pomimo naporu gości, miejscowi utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka i mogli świętować piąte z rzędu ligowe zwycięstwo.

Górnik Łęczna - Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)
Bramka: Stasiak 32

Górnik: Rojek - Orłowski, Midzierski, Baranowski, Leandro, Goliński (86 Lewandowski), Tymosiak, Stromecki, Wójcik, Stasiak (77 Dzięgielewski), Wojciechowski. Trener: Kamil Kiereś

Gryf: Ferra - Kankowski, Biedrzycki (82 Prusinowski), Gęsior, Koprowski, Hebel, Sławek, Czychowski, Burkhardt, Nowicki (66 Goerke), Majewski. Trener: Łukasz Kowalski

Żółte kartki: Stromecki, Goliński, Rojek, Leandro - Chychowski, Majewski, Burkhardt, Prusinowski

Czerwona kartka: Wojciechowski

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)