Górnik Polkowice coraz bliżej drugiej ligi [WYNIK, RELACJA]

Marta Wrońska
kspolkowice.pl
Piłkarze Górnika Polkowice dodali do swojego konta kolejne trzy punkty. Po dramatycznym meczu zielono-czarni pokonali u siebie Lechię Dzierżoniów 3:1.

- Nikt nie powiedział, że będą łatwe mecze i ten był ciężki. Do przerwy powinno być 3:0 dla nas a schodziliśmy do szatni przy wyniku 1:1. Wiadomo, że piłka nożna to gra błędów i niestety błędy u nas były. Będziemy to oczywiście analizować. Po przerwie jednak się podnieśliśmy, po boksersku, daliśmy radę. Byliśmy cierpliwi, drużyna dobrze reagowała na to co się działo na boisku. Zmiany były przeprowadzone w dobrym momencie i wyszły nam na dobre. Z przebiegu meczu jestem zadowolony zwłaszcza z ilości stworzonych sytuacji. Oczywiście trzeba je wykorzystywać. Musimy nadal pracować nad koncentracją i nauczyć się, żeby za szybko nie świętować zwycięstwa. Mamy swój cel i jeśli chcemy awansować to musimy wygrywać zwłaszcza u siebie - powiedział trener Polokowic Enkeleid Dobi.

Faworytem meczu byli gospodarze, którzy po bramce Szuszkiewicza w 27. min. prowadzili 1:0. Tuż przed przerwą fatalny błąd popełnił golkiper polkowiczan Marcin Furtak, a piłkę do bramki posłał Michał Orzechowski. Do przerwy był remis 1:1.

W drugiej połowie drużyna z Polkowic nadal szturmowała bramkę Lechii. W 73 min. arbiter za faul na Macieju Bancewiczu w polu karnym podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy. Piłka po uderzeniu Marka Opałacza trafiła w poprzeczkę bramki przyjezdnych. 10 minut później czerwoną kartkę za faul na graczu Górnika zobaczył Paweł Juźwik. Rzut wolny na bramkę zamienił Bancewicz, dając prowadzenie miejscowym. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Michał Bednarski. Zielono-czarni, dzięki wygranej umocnili się na pozycji lidera III ligi.

XIV KOLEJKA: Górnik II Zabrze - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 3:2 (Urynowicz 26, 62, Żagiel 51 - Nidecki 14, Drame 46), Pniówek Pawłowice Śląskie - MKS Kluczbork 2:0 (Goik 39, Wuwer 61), Rekord Bielsko-Biała - Gwarek Tarnowskie Góry 0:0, Foto-Higiena Gać - Miedź II Legnica 1:3 (Wejerowski 13 - Szczepaniak 17, Zieliński 74, Garuch 85), Warta Gorzów Wielkopolski - Zagłębie II Lubin 0:4 (Tosik 30, Nowak 46, Moneta 48, Sobków 68), Piast Żmigród - Stal Brzeg 0:3 (Celuch 65, 79, 86), Agroplon Głuszyna - Ślęza Wrocław 0:0, Ruch Radzionków - Ruch Zdzieszowice 1:0 (Harmata 27), Górnik Polkowice - Lechia Dzierżoniów 3:1 (Szuszkiewicz 25, Bancewicz 84, Bednarski 90 - Orzechowski 42).

Następna kolejka(10-11.11): Dzierżoniów - Górnik II Zabrze, Zdzieszowice - Polkowice, Wrocław - Radzionków, Brzeg - Głuszyna, Lubin - Żmigród, Legnica - Gorzów Wielkopolski, Tarnowskie Góry - Gać, Gorzów Wielkopolski - Pawłowice Śląskie, Bielsko-Biała - Kluczbork.

Materiał oryginalny: Górnik Polkowice coraz bliżej drugiej ligi [WYNIK, RELACJA] - Gazeta Wrocławska