Górnik Polkowice nadal bez zwycięstwa w II lidze

kk, jg
Gorsza pierwsza połowa i lepsza druga wystarczyły Górnikowi Polkowice tylko do remisu ze swoim imiennikiem z Łęcznej.

Od początku spotkania goście byli schowani za podwójną gardą i grę prowadzili polkowiczanie. Przyjezdni cierpliwie czekali na swoją szansę i w 20. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Arona Stasiaka.

W drugiej połowie miejscowi nadal mieli inicjatywę, ale wynik 0:1 utrzymywał się aż do 75. minuty. Wówczas do siatki trafił rezerwowy Dominik Radziemski.

W samej końcówce zespół prowadzony przez albańskiego trenera Enkeleida Dobiego mógł nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak szczęśliwie dla łęcznian, Maciej Bancewicz po strzale głową trafił w poprzeczkę.

- Każda połowa tego meczu miała inną twarz. W drugiej części stworzyliśmy tyle sytuacji, ilu nie mieliśmy w obu poprzednich spotkaniach - podsumował spotkanie Dobi.

II LIGA

Górnik Polkowice - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramki: Radziemski 75 - Stasiak 20.

Górnik Polkowice: Furtak - Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Magdziak, Azikiewicz (46. Ekwueme), Sobków (75. Radziemski), Wacławczykl, Kamelita, Szuszkiewicz (90. Kocik), Bancewicz, Szymkowiak (58. Baranowski).

Górnik Łęczna: Rojek - Orłowskil, Baranowski, Pajnowski (80. Midzierski), Turekl, Goliński (73. Zagórski), Tymosik, Korczakowski, Stromecki, Stasiak (66. Banaszak), Wojciechowski (83. Lewandowski).

Pozostałe wyniki kolejki: Legionovia Legionowo - Pogoń Siedlce 1:3 (Podoliński 50 - Firlej 19, 82, Brodziński 26), Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2:1 (Marszalik 10, Wyjadłowski 72 - Reiman 44), Lech II Poznań - Skra Częstochowa 2:0 (Smajdor 40, Tupaj 88), Elana Toruń - Olimpia Elbląg 0:2 (Szuprytowski 21, 41), Widzew Łódź - Błękitni Stargard 2:0 (Kita 15, Robak 86 k.), GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 (Urynowicz 71 - Czubak 6, Rutkowski 79), Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 0:0, Resovia - Znicz Pruszków 3:0 (Kubowicz 35, Krykun 76, Płatek 81).

1. Olimpia Elbląg___3___7___7-1
2. Resovia___3___7___6-1
3. Garbarnia Kraków___3___6___5-3
3. Widzew Łódź___3___6___5-3
5. Bytovia Bytów___3___6___5-4
6. Znicz Pruszków___3___6___7-5
7. Stal Rzeszów___3___6___7-5
8. Błękitni Stargard___3___6___3-3