Górnik Polkowice - Odra Opole 1:1. Cenny remis Górnika Polkowice

Piotr Janas
Piotr Janas
Górnik Polkowice zremisował z Odrą Opole 1:1
Górnik Polkowice zremisował z Odrą Opole 1:1 FOT. Rafał Opalach
W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Górnik Polkowice zremisował z Odrą Opole 1:1. Bramkę na wagę remisu dla Zielono-Czarnych zdobył Jarosław Ratajczak.

Pojedynek rozpoczął się obiecująco dla podopiecznych trenera Pawła Barylskiego. Już w ósmej minucie piłka po uderzeniu Jarosława Ratajczaka trafiła w słupek bramki Mateusza Kuchty. Niestety pomimo dobrej gry Górnika w środkowej strefie boiska, nie obyło się bez błędów w obronie. W 21 mim. Odra wyszła z kontrą, a akację celnym strzelałem zakończył Konrad Nowak.

Polkowiczanie mieli optyczną przewagę, jednak brakowało im ostatniego podania i skuteczności. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 66 min trener Barylski dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się m.in. Mariusz Szuszkiewicz i Jakub Sypek, ale nie mieli wielu okazji do zdobycia gola.

W końcówce meczu ciężar gry wziął na swoje barki obrońca miejscowych. Popularny „Rataj”, po indywidualnej akcji lewą stroną boiska, pięknym strzałem pokonał golkipera Odry, dając Górnikowi cenny remis.

Górnik Polkowice - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Jarosław Ratajczak 87 - Konrad Nowak 21
Górnik: Furtak - Radziemski, Biernat, Magdziak, Ratajczak - Sobków, Pałaszewski (46. Żołądź), Purzycki (66. Szuszkiewicz), Wacławczyk (88. Karmelita), Szmyt (66. Sypek) - Piątkowski (83. Bancewicz).
Odra: Kuchta - Mikinič (62.Spychała), Żemło, Kostrzycki, Klimek (83. Wróbel) - Janus, Trojak, Niziołek (83. Petrák), Marzec (62. Pawlik), Nowak - Piech (69. Żak).

Żółte kartki: Szmyt, Ratajczak - Mikinič, Żemło, Marzec, Trojak.
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani