Górnik Polkowice znów będzie grał w Futsal Ekstraklasie

Piotr Janas
Piotr Janas
Halowi piłkarze Górnika Polkowice awansowali do elity. W ostatniej kolejce I Ligi Futsalu podopieczni trenera Grzegorza Nowaka rozbili na wyjeździe Stal Mielec 9:2 i od nowego sezonu grać będą w ekstraklasie.

Polkowiczanie pojechali na Podkarpacie w roli faworyta. Wiedzieli, że wygrana da im upragniony awans do Statscore Futsal Ekstraklasy.

Spotkanie już od samego początku układało się dla Górnika, który festiwal strzelecki rozpoczął w 4 min. meczu. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 7:1 i mogli chłodzić szampana. Druga połowa była już tylko formalnością.

Polkowiczanie pewnie pokonali rywala 9:2 i od nowego sezonu grać będą w krajowej elicie.