Dawid Foltyniewicz
08.05.2018 wroclawekstraklasa 35 kolejkaslask wroclaw pogon szczecinn/z 6 michal chrapekgazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
W pierwszym meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:2.

Piłkarzom WKS-u należy oddać, że od początku meczu to oni częściej gościli w polu karnym rywali. W 22. minucie Dani Suarez zostawił Michałowi Chrapkowi sporo wolnej przestrzeni, z której pomocnik Śląska zrobił dobry użytek, oddając precyzyjny strzał na dalszy słupek.

Trzy minuty później obaj wspomniani zawodnicy uczestniczyli w akcji bramkowej po drugiej stronie boiska. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Suarez uprzedził Chrapka i mocnym uderzeniem głową pokonał Jakuba Słowika.

Jeszcze przed przerwą goście dołożyli kolejnego gola. Kamil Zapolnik prostopadłym podaniem uruchomił Jesusa Jimeneza, za którym nie nadążył Piotr Celeban.

Śląsk drugą połowę spotkania rozpoczął od fatalnego uderzenia Arkadiusza Picha, które zamiast w światło bramki, poszybowało w okolice ostatniego rzędu na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla. Po godzinie gry wysiłki podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego przyniosły skutek. Łukasz Broź wypuścił piłkę wzdłuż linii 16. metra, a Tomasz Loska przy uderzeniu Roberta Picha nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Punkt wrocławianom uratował Słowik, który w jednej z ostatnich akcji popisał się refleksem przy strzale piętką Zapolnika.

WKS remisem w Zabrzu po części zrehabilitował się za przegrany w kompromitującym stylu mecz z Wisłą Płock (0:3).

15. kolejka LOTTO Ekstraklasy:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)

Bramki: Suarez 25, Jimenez 40 - Chrapek 22, Pich 60.

Żółte kartki: Suarez, Matuszek, Zapolnik, Nowak - Broź, Cotra.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 7 917.

Górnik: Loska - Michalski (46. Ambrosiewicz), Suarez, Bochniewicz, Liszka (79. Wiśniewski) - Zapolnik, Matuszek, Żurkowski, Jimenez - Ł. Wolsztyński (76. Nowak), Angulo.

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Čotra - Łuczak (46. Piech), Tarasovs (83. Radecki) - Pich, Chrapek, Gąska (76. Cholewiak) - Robak.

Materiał oryginalny: Górnik - Śląsk 2:2. WKS tym razem bez kompromitacji, choć z Zabrza wywiózł tylko punkt [LOTTO EKSTRAKLASA, WYNIK, RELACJA] - Gazeta Wrocławska