Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20 ZDJĘCIA, WYNIK Martin Galia postawił mur w bramce i zabrzanie pewnie wygrali mecz

Tomasz Kuczyński
18.04.2021. PGNiG Superliga: Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.04.2021. PGNiG Superliga: Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 18.04.2021 r. w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze pokonał MMTS Kwidzyn 31:20. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania w zabrzańskiej hali.

Górnik był faworytem tego meczu, choć w Zabrzu pamiętano, że na wyjeździe w listopadzie z trudem udało się wygrać 24:23.

W niedzielę po pierwszej połowie rewanżu Górnik prowadził już 18:9. Goście mieli problem ze zdobywaniem bramek, bo ścianę postawił Martin Galia, raz po raz blokując ich rzuty. Po przerwie MMTS próbował odrobić straty, nieźle się prezentował przez 10 minut, ale potem czeski bramkarz Górnika znów stanął na ich drodze, broniąc w sumie 14 na 31 rzutów.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 31:20 (18:9)

Górnik: Galia 1, Skrzyniarz - Tomczak 4, Sluijters 4, Daćko 4, Kondratiuk 3, Czuwara 3, Dudkowski 3, Gogola 3, Bondzior 2, Buszkow 1, Bis 1, Łyżwa 1, Gliński 1, Adamuszek, Krawczyk

MMTS: Szczecina, Matlęga - Kutyła 5, Szyszko 4, Peret 3, Grzenkowicz 3, Zieniewicz 2, Potoczny 2, Ossowski 1, Guziewicz, Nastaj, Przytuła, Krieger, Orzechowski, Landzwojczak, Jankowski