MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze: Nowy zarząd już w czwartek? Sprzedaż klubu też coraz bliżej

Rafał Musioł
Rafał Musioł
Górnika Zabrze czekają poważne zmiany. Im wcześniej nastąpią, tym lepiej.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnika Zabrze czekają poważne zmiany. Im wcześniej nastąpią, tym lepiej.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Sporo wskazuje na to, że najbliższe dni będą niezwykle istotne dla Górnika Zabrze. Wydarzenia związane z nową organizacją i przyszłością klubu mają wreszcie nabrać tempa.

Tuż przed zaprzysiężeniem nowej prezydent Zabrza Agnieszki Rupniewskiej nieoczekiwanie powołana została - jeszcze przez poprzednie władze uosabiane przez Małgorzatę Mańkę-Szulik - nowa Rada Nadzorcza Górnika Zabrze, która natychmiast przedłużyła kontrakty z obecnym zarządem Tomaszem Masoniem i Małgorzatą Miller-Gogolińską. Kilkanaście godzin później RN poinformowała również o rozpisaniu konkursu dla kandydatów na prezesa klubu.

Te posunięcia miały zaskoczyć nową prezydent. Wrażenie tymczasowości władz przełożyło się na funkcjonowanie Górnika. Pilkarze, którym kończą się kontrakty, przyznali, że żadne rozmowy w sprawie nowych umów nie są w tej chwili prowadzone. Trener Jan Urban stwierdził wprost, że kształt kadry na przyszły sezon stanowi wielką niewiadomą, a Lukas Podolski dodał, że w przyszłość patrzy z obawą. Zawieszone zostały też wszystkie oficjalne działania związane z planowaną prywatyzacją klubu. Problem polegał też na terminach związanych z dokonaniem ewentualnych zmian. Samo zwołanie walnego zgromadzenia akcjonariuszy wymaga co najmniej dwóch tygodni, a tego czasu Górnik już nie ma.

Z naszych informacji wynika, że działania wokół Górnika wreszcie nabierają tempa. Prezydent Rupniewska miała dojść do porozumienia z przewodniczącym Rady Nadzorczej klubu Adrianem Pyszką (jedynym, który działał także w poprzedniej RN). W wyniku rozmów jeszcze w tym tygodniu ma zostać powołany nowy dwuosobowy zarząd, z którego wyłoniony zostanie także formalny prezes Górnika, a konkurs - na co pozwalają jego zapisy - zostanie anulowany.

Pojawiają się też wieści w kwestii prywatyzacji. Zdecydowanym faworytem do przejęcia Górnika ma być firma Zarys i takie rozwiązanie skłonny zaakceptować jest także Lukas Podolski, a opinia lidera zespołu, który angażował się w kampanię wyborczą obecnej prezydent, ma mieć w tym rozstrzygnięciu duże znaczenie. Niewykluczone, że mniejszościowy pakiet akcji kupi dobry znajomy LP10 Thomas Hansla. Miastu zależy na finalizacji tej transakcji - w budżecie nie ma środków na dalsze utrzymywanie klubu na obecnym poziomie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Górnik Zabrze: Nowy zarząd już w czwartek? Sprzedaż klubu też coraz bliżej - Dziennik Zachodni

Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24