Górnik Zabrze - Omonia Nikozja ZDJĘCIA Jeszcze bez Lukasa Podolskiego zabrzanie przegrali z mistrzem Cypru. Siedem bramek w sparingu

Tomasz Kuczyński
6.07.2021. Sparing: Górnik Zabrze - Omonia Nikozja.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
6.07.2021. Sparing: Górnik Zabrze - Omonia Nikozja. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Damian Wiśniewski
We wtorek 6.07.2021 r. Górnik Zabrze rozegrał sparing z Omonią Nikozja. Mecz odbył się na boisku Gminnego Klubu Sportowego Nowiny pod Kielcami. Drużyna trenera Jana Urbana przegrała 3:4 (1:2). Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu Górnik - Omonia.

W Zabrzu trwa wielkie zamieszanie z powodu przyjścia do Górnika 130-krotnego reprezentanta Niemiec i mistrza świata Lukasa Podolskiego. „Poldi” jeszcze nie dołączył do zabrzańskiej drużyny, która przygotowuje się do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Zabrzanie we wtorek rozegrali trzeci sparing tego lata. Podolski w czwartek podpisze kontrakt i przywita się z kibicami na stadionie przy Roosevelta.

Drużyna Jana Urbana wcześniej wygrała z MFK Karvina 2:1 i, tuż po zakończeniu zgrupowania w Wodzisławiu, z Puszczą Niepołomice 3:0. W trzecim meczu kontrolnym Górnik zagrał z mistrzem Cypru - Omonią Nikozja.

Górnik stracił bramkę już w 3. minucie. Do wyrównania szybko doprowadził Robert Dadok, który latem przeszedł do zabrzańskiej drużyny ze Stali Mielec. Omonia znów odpowiedziała i po 16. minutach Górnik przegrywał 1:2. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej połowy Alasana Manneh dał zabrzanom remis 2:2, ale zespół z Cypru w 53. minucie znów wyszedł na prowadzenie. W 54. minucie było już 2:4. Zabrzanie ambitnie walczyli do końca i w 84. minucie trafił Kacper Michalski.

Górnik Zabrze - Omonia Nikozja 3:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Michal Ďuriš (3), 1:1 Robert Dadok (9), 1:2 Éric Bauthéac (16), 2:2 Alasana Manneh (46), 2:3 Éric Bauthéac (53), 2:4 Marko Šćepović (59), 3:4 Kacper Michalski (84)

Górnik: Paweł Sokół - Robert Dadok (66. Kacper Michalski), Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janża - Michał Rostkowski (66. Piotr Krawczyk), Filip Bainović (66. Wojciech Hajda), Alasana Manneh, Bartosz Nowak, Mateusz Cholewiak - Jesus Jimenez.

Zmiany kadrowe w Górniku (lato 2021)

Przybyli: Ishmael Baidoo (Pogoń Siedlce), Filip Bainović (FK Radnik Surdulica), Daniel Bielica (Warta Poznań), Mateusz Cholewiak (Legia Warszawa), Robert Dadok (Stal Mielec), Wojciech Hajda (Sandecja Nowy Sącz), Lukas Podolski (Antalyaspor), Paweł Sokół (Chojniczanka Chojnice), Jakub Szymański (Górnik Polkowice).

Ubyli: Michał Koj (Korona Kielce), Dawid Kudła (GKS Katowice), Roman Prochazka (Spartak Trnava), Martin Chudy, Giannis Massouras.