Dawid Foltyniewicz
Arkadiusz Gola
KGHM Zagłębie Lubin w meczu inaugurującym 2. kolejkę PKO Ekstraklasy przegrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:1.

Bartłomiej Pawłowski w meczu z Cracovią (1:1) wszedł na boisko jako rezerwowy. Wspotkaniu z Górnikiem zabrakło go nawet na ławce rezerwowych. – Bartek jest zdolny do gry. Obecnie jest jednak nieco chory, stąd jego nieobecność – wyjaśniał trener Zagłębia, Ben van Dael.

Pierwsza połowa piątkowego starcia stała pod znakiem słabej skuteczności. Oba zespoły przed przerwą oddały po cztery strzały – żaden z nich nie zmierzał w światło bramki.

Najlepsze okazje do wpisania się na listę strzelców miał Filip Starzyński. Pomocnik „Miedziowych” w 27. minucie zdecydował się na uderzenie z powietrza po dośrodkowaniu Sašy Balicia. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i minęła słupek. Chwilę później „Figo” miał na pozór ułatwione zadanie. 28-latek przyjął futbolówkę tuż za polem karnym i miał stosunkowo sporo czasu, aby oddać celny strzał, lecz ponownie nie udało mu się dopiąć swego.

– Myślę, że zabrakło mi po prostu spokoju. Na treningu wykorzystuje sporo takich sytuacji. Gdybym był bardziej skoncentrowany, być może cieszyłbym się już z trafienia – stwierdził w przerwie Starzyński.

Tuż po zmianie stron zapewne nieco mocniej zabiły serca sympatyków Zagłębia. Najpierw Igor Zapolnik zmusił do interwencji Konrada Forenca, chwilę później po muśnięciu piłki głową bliski szczęścia był Igor Angulo.

Kibiców Górnika w 74. minucie uradował z kolei Jesús Jiménez, który po podaniu Łukasza Wolsztyńskiego uderzył futbolówkę bez przyjęcia, pokonując Forenca.

W doliczonym czasie gry lubinian mógł jeszcze dobić Angulo. Hiszpan w sytuacji sam na sam obił jednak poprzeczkę.