Gospodarze wygrali w Kielcach pierwszy turniej SMS Cup

zprp.pl, PK
ZPRP
Zespół SMS ZPRP Kielce pokonał w finale SMS Cup SMS ZPRP Kwidzyn 28:21 i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Trzecia lokata przypadła drużynie z Płocka, a czwarta ekipie z Lubina.

Niedziela, drugi dzień rozgrywanego w kieleckiej Hali Legionów turnieju, rozpoczęła się od pojedynku o trzecie miejsce. Zmierzyły się w nim zespoły z Lubina i Płocka, które w sobotę przegrały swoje półfinały. Drużyna SMS ZPRP Płock wygrała 39:34 (18:15).

W starciu finałowym pomiędzy SMS ZPRP Kielce a SMS ZPRP Kwidzyn od początku czuć było duże napięcie. W pierwszych minutach na boisku najlepiej wypadali bramkarze. SMS ZPRP Kielce na pierwsze trafienie musiała czekać do 5. minuty, ale przegrywała wtedy tylko 1:2. Później rosła przewaga zespołu z Kielc, w którym w bramce świetnie spisywał się Kornel Poźniak, gdy w 16. minucie było już 7:2 o czas poprosił trener kwidzynian, Maciej Mroczkowski.

Zespół z Kwidzyna zaczął od prowadzenia 2:0, a bramkę numer trzy rzucił dopiero w 21. minucie, wtedy SMS ZPRP Kielce wygrywała już 10:3. Później worek z bramkami bardziej się rozwiązał, ale do końca pierwszej połowy sporą przewagę mieli kielczanie.

Po przerwie spotkanie było wyrównane, ale cały czas – przewagę miał zespół z Kielc. Na kwadrans przed końcem kwidzynianie zmniejszyli straty do czterech bramek (15:19). SMS ZPRP Kielce jednak opanował emocje, znów zbudował bezpieczną przewagę, którą utrzymał do końca i ostatecznie cieszył się z wygranej w pierwszej edycji SMS Cup.

– W porównaniu do poprzedniego meczu emocji było mniej, chłopaki kontrolowali je. Z przekroju meczu wygraliśmy go obroną i solidną, regularną bramką. Nawet jak coś popsuliśmy w ataku, to obrona była tym na czym mogliśmy się oprzeć. SMS Cup to super sprawa, widać po tych emocjach z soboty, że chłopcy bardzo chcą, są naładowani. W sobotę nie było spokoju, a w niedzielę już był – powiedział trener zwycięskiego zespołu, Zygmunt Kamys.

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Kielce 21:28 (8:14)
SMS ZPRP Kielce: Wysocki, Poźniak – Siekierka 2, Będzikowski 3, Makuła 2, Wiaderny 7, Wiatrzyk 1, Świt, Antolak 3, Kacprzyński 1, Wawrzyniak 3, Majchrzak, Jarosz 3, Stempin, Kotliński 2, Grzybowski 1

SMS ZPRP Kwidzyn: Zwierz, Chruściel – Ebertowski, Słupski 6, Kwiatkowski, Korczak 1, Szendzielorz, Świątkiewicz 6, Biskup 6, Pstrąg 1, Konwicki, Filipowicz 1, Matela