Gra piłkarska świętokrzyska klasa okręgowa [WYNIKI]

dor, SM
W weekend 28-29 września odbędą się mecze świętokrzyskiej, piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki meczów.

Wicher Miedziana Góra - Piaskowianka Piaski 3:3 ( 1:1)
Bramki: Dawid Surowiec 6. 62. Krzysztof Kita 82. – Robert Szymański 32. Krzysztof Szymański 55. Krzysztofik Rafał 92.
Wicher
: Kuzia – Surowiec, Ryński, Drej (77.Kita), Łukasiewicz, Lurzyński (65.Czarnowski), Siarek, Pacholczak, Wojciechowski, Gągorowski (82. Paluch), Mech.
Piaskowianka : Grabalski – Stępień (70. Stępień), Pańtak, Gajos, Marcin Marek, Adam Marek (85.Kośmider) , Łyczek (80.Nasidłowski), Szmalec (72.Tkacz), Szymański Krzysztof (85.Sieradzki), Szymański Robert, Krzysztofik

-Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie strzeliliśmy bramkę, później goście chwilowo przejęli inicjatywę i przed przerwą wyrównali. Po przerwie wyszliśmy zmobilizowani, zdeterminowani, żeby wygrać. Niespodziewanie straciliśmy bramkę z kontrataku, ale wyrównaliśmy. Na 3:2 strzelił młody szesnastolatek, Krzysztof Kita. W końcowych minutach po błędzie nie wybiliśmy dobrze piłki i dzięki temu zawodnik gości strzelił na 3:3 i koniec meczu. Jest niedosyt, w przekroju całego spotkania byliśmy minimalnie lepsi – powiedział trener Wichru, Przemysław Ryński.
- Myślę, ze był to ciekawy mecz. Był okres przewagi po naszej stronie, jak również po stronie gospodarzy. Remis jest sprawiedliwym wynikiem – powiedział trener Piaskowianki, Mariusz Kośmider.

Moravia Morawica - Świt Ćmielów 4:1 (1:0)
Bramki : Karol Garbala 35, Albert Zajęcki 48, Rostislaw Pryjmak 46, Kamil Miszczyk 90 – Bartosz Niedbała 88.
Moravia: Kochel – Karol Miszczyk, Detka, Młynarczyk, Woś (75. Kamiński) - Kamil Miszczyk, Garbala (60. Gilewski), Pryimak, Kubicki, Pańszczyk (30. Czekaj), Zajęcki (65. Bożek).
Świt : Reimus – Rokita, Niedbała, Łukawski, Sarna (75. Zybała) - Piłat (75. Tomaszewski) , Michałowski (55. Harabin), Wójcik, Misiura, Foremniak (55. Zając) - Kubacki
- Mecz pod nasze dyktando, który mógł się zakończyć większym wynikiem, ale paru sytuacji stu procentowych nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik specjalnie nam nie zagroził. Cieszy debiut szesnastoletniego Pawła Bożka, który miał udział przy czwartej bramce – powiedział trener Moravii, Krzysztof Dziubel.

Hetman Włoszczowa – Piast Stopnica 5:0 (1:0 )
Bramki: Tomasz Matuszewski 34, 50, Mateusz Małek 59, Michał Michałek 65, Cezary Matuszewski 75.
Hetman: Gieroń – Tomasz Matuszewski, Orzeł, Chuptyś, Bugno (80. Gruzło) - Mateusz Małek (67. Kubicz) - Walasek, Grzegorz Małek, Łukasz Oduliński (80. Rajek), Derbot (63. Michałek) - Krzysztofik (63. Cezary Matuszewski).
Piast: Siek – Żmuda, Niekurzak, Kołek, Wojciechowski - Machniak, Walasek, Kamiński (70. Piwowarski), Guca - Jędo, Rajca.
- Dwie różne połowy. Do przerwy przeciwnik miał dwie sytuacje po naszych błędach, których na szczęście nie wykorzystał, a nam udało się strzelić gola. Po przerwie szybko zdobyliśmy bramki i kontrolowaliśmy przebieg spotkania do ostatniego gwizdka – podsumował mecz trener Hetmana, Mariusz Lniany.
-Mamy duże problemy kadrowe, ale to w żaden sposób nie tłumaczy wyniku, który nie miał się prawa przydarzyć. Ciężko coś mądrego powiedzieć po tym meczu. Gratuluję Hetmanowi zwycięstwo - powiedział Wojciech Jagodziński, trener Piasta.

Klimontowianka PBI Klimontów – Kamienna Brody 3:0 (3:0)
Bramki: Maciej Kiliański 12. Michał Mikosa 21. Adrian Bernyś 24.
Klimontowianka: Lasota - Mikosa, Niziołek, Zięba, Wójcik – Bernyś (78. Bogdański), Franus, Stępień (90+2 Śmiech) , Orłowski (67. Wiśniewski), Kiliański (88. Konecki) - Dziadowicz.
Kamienna : Kruzel – Cieślik (82. Janiec), Małaczek, Borkowski, Karwacki (46. Wojton) - Nawrot (46.Woźniakowski), Jagieła, Dynarek, Mularski (55. Szwajcer), Dziewięcki - Rudakow (46.Niewczas).
- Wykorzystaliśmy sytuacje, które mieliśmy, strzeliliśmy trzy gole i ustawiliśmy wynik meczu już w pierwszej połowie. Rezultat mógł być większy, lecz nie wykorzystaliśmy kilku okazji. Goście nie mieli zbyt wielu sytuacji. Zrobiliśmy swoje, mamy trzy punkty i czekamy na następny mecz – powiedział prezes Klimontowianki, Dariusz Krawczyk.

Stal Kunów – Zenit Chmielnik 4:0 (1:0)
Bramki: Michał Kosowski 36, 74, 75, Bartłomiej Wielgus 85.
Stal: Sobański – Krzemiński (67. Haraźny), Kowalski, Dębniak, Milewski (55. Sekuła), Cholewiński, Wielgus, Czeski (75. Nowak), Kaczor, Kosowski, Pocheć.

Zorza Tempo Pacanów – Sparta Dwikozy 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Drożdżal 60.
Sparta: Piętowski – Spyra, Drożdżal, Siudak, Bidas, Lebida (75. Kubicki), Chorab, Kiliański (56. Dubiel, 75. Kruk), Ponikowski, Rosowicz, Kułaga (86. Majewski)

Victoria 2015 Skalbmierz - OKS Opatów 1:7 (0:2)
Bramki: dla OKS Piotr Frańczak 44, 52, 57, Łukasz Orłowski 46, 49, Michał Rutkowski 20, Sebastian Rusak 61.
OKS: Dulny - Mikosa (57. Ożdżyński), Sidor, Łowicki, Trojanowski (65. Szemraj) - Orłowski (65. Żelaszczyk), Kotwa (65. Rysiak), Rusak, Rutkowski (65. Bilski) - Łata, Frańczak.
-Otworzyliśmy magazyn z amunicją. Wyraźnie dominowaliśmy, byliśmy lepsi, wygraliśmy zasłużenie - powiedział Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS.

Unia Sędziszów - Sparta Kazimierza Wielka 3:3 (1:1)Bramki: Tomasz Nartowski 22, Tomasz Kita 60 z karnego, Adrian Bratek 75 - Mateusz Wołowski 14, Przemysław Fakowski 51, Piotr Mocherek 84.
Sparta: Zając - P. Mocherek, Morsztyn. Mariusz Adamczyk, Pańtak - Kłoda (55. Nowak), T. Mocherek, Ziętara, J. Mocherek - Fakowski (65. Kądzielski), Wołowski (89. Trzepatowski).
- Dwa razy prowadziliśmy, ale nie utrzymaliśmy wyniku. Musimy popracować nad tym, bo takie spotkania powinniśmy wygrywać. Ten punkt jednak szanujemy, bo Unia to groźna drużyna. Ozdobą spotkania była bramka Mateusza Wołowskiego z przewrotki - mówił Andrzej Sender, trener Sparty.