Grad goli w Bydgoszczy. Zawisza przegrał z Bytovią Bytów!

Dariusz Knopik/Gazeta Pomorska
Zawisza przegrał u siebie kolejny mecz
Zawisza przegrał u siebie kolejny mecz Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Zawisza Bydgoszcz powoli wypisuje się z walki o Ekstraklasę. Tym razem dał sobie odebrać punkty na własnym terenie. Przegrał z Drutex-Bytovią Bytów 2:3. To jego ósma porażka w tym sezonie.

Zawiszanie tradycyjnie słabo zagrali do przerwy. Dali się dwa razy zaskoczyć. Najpierw po dośrodkowaniu Omara z rzutu rożnego bydgoskich obrońców uprzedził Marek Opałacz i skierował piłkę do bramki. W drugim przypadku Omar wykorzystał niezdecydowanie defensorów i po dograniu Wojciecha Wilczyńskiego wepchnął futbolówkę do bramki.

Nadzieję dla zawiszan przyniosła ostatnia akcja przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rogu Gala Arela celną główką popisał się Piotr Stawarczyk.

Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli bytowianie. Kapitalnym strzałem w okienko popisał się Omar, ale jeszcze lepiej spisał się Damian Węglarz, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Bydgoszczanie nie wyciągnęli żadnych wniosków z pierwszej części meczu, bo ponownie dali się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. Znowu dośrodkował Omar, a bramkę zdobył Krzysztof Bąk.

Sytuacja niebiesko-czarnych jeszcze się pogorszyła kiedy w 61. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Karol Angielski i w efekcie musiał opuścić boisko. Bydgoskim zawodnikom w końcówce, po ładnym strzale z dystansu Gala Arela zmniejszyć rozmiary porażki, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Tym samym Zawisza może żegnać się z marzeniami o awansie, bo do drugiej Wisły Płock traci już 10 punktów.

Materiał oryginalny: Grad goli w Bydgoszczy. Zawisza przegrał z Bytovią Bytów! - Gol24