Grad medali radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski do lat 20 w Toruniu

Martin Nowak
Martyna Kotwiła (z lewej) zdobyła w Toruniu trzy medale. Jeden z nich w sztafecie 4x100 metrów. Na zdjęciu obok Izabela Smolińska, jej klubowa koleżanka. Tomasz Kasjaniuk / PZLA.pl
Znakomity występ zaliczyli zawodnicy RLTL ZTE Radom na mistrzostwach Polski do lat 20 w Toruniu. Radomscy lekkoatleci wywalczyli 12 medali. Na ten dorobek złożyło się osiem złotych, trzy srebrne i jeden brązowy krążek.

Medalowe żniwo radomianie zaczęli zbierać w piątek, pierwszego dnia zmagań, kiedy wywalczyli dwa krążki. W biegu na 3000 metrów z czasem 8:34.58 najlepszy okazał się Mateusz Dębski. Druga w biegu na 100 metrów kobiet była Martyna Kotwiła, która złoty medal przegrała o zaledwie 0.02 sekundy. Zwyciężyła Klaudia Adamek z czasem 11.77.

Ósma w pchnięciu kulą była Joanna Hajdrowska (12.48). Ponadto w finale B na 100 metrów mężczyzn wygrał Michał Czyż z Orląt Radom (10.91) bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie.

Drugi dzień mistrzostw był dla radomian jeszcze bardziej udany. Świetny finisz w biegu na 800 metrów zapewnił Patrykowi Kozłowskiemu złoty medal (1:50.79).

Warunki w biegu na 400 metrów przez płotki nie rozpieszczały zawodniczek. Nie przeszkodziło to jednak Izabeli Smolińskiej pobić swojego rekordu życiowego czasem 59.93, co dało jej drugie miejsce i srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa, Natalia Wosztyl, a piąta była Zofia Praczukowska.

Sztafeta w biegu na 4x100 metrów kobiet w składzie Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła, nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Reprezentacja RLTL ZTE Radom wygrała z czasem 46.17.

W rzucie oszczepem równych sobie nie miała Joanna Hajdrowska, która jako jedyna osiągnęła rezultat powyżej 50 metrów (50.36) i zdobyła złoty medal. Drugi wśród mężczyzn w rzucie oszczepem był natomiast Dominik Wabik (68.86), który ustanowił rekord życiowy.

Robert Mnich w biegu na 400 metrów przez płotki zajął czwarte miejsce.

Świetnie w Toruniu spisała się Martyna Kotwiła, która w niedzielę zdobyła swój trzeci medal w Toruniu. Tym razem złoto w biegu na 200 metrów z czasem 23.61.

Dwa medale radomianie zdobyli w biegu na 1500 metrów panów. Wygrał Patryk Kozłowski (3:49.49) bijąc przy tym „życiówkę”, a trzeci był Mateusz Dębski (3:50.73).

Na zakończenie mistrzostw sztafeta 4x400 metrów pań w składzie Izabela Smolińska, Zofia Praczukowska, Weronika Tkaczyk i Natalia Wosztyl dołożyła jeszcze jeden złoty krążek zwyciężając z czasem 3:45.97.

O medal w biegu na 200 metrów otarł się natomiast zawodnik RLKMS Orląt Radom, Michał Czyż, który zajął czwartą lokatę w finale A w biegu na 200 metrów z czasem 21.88, a do podium zabrakło mu zaledwie 0.11 sekundy. Zawodnik radomskiego klubu poprawił tym wynikiem swój rekord życiowy.

Ponadto RLTL ZTE Radom zdecydowanie wygrał klasyfikację medalową mistrzostw. W klasyfikacji punktowej także nie dał szans rywalom wygrywając z rezultatem 190 "oczek". RLMKS Orlęta Radom zdobyły w tej klasyfikacji 15 punktów.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Grad medali radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski do lat 20 w Toruniu - Echo Dnia Radomskie