Grała 1. liga piłkarzy ręcznych [2-3.04.2022]. Sprawdź wyniki

Marcin Radzimowski
W weekend 2-3.04.2022 odbyła się 18. kolejka spotkań w grupie D pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki.

SMS ZPRP II Kielce - AZS AGH Kraków 32:34 (13:20)
SMS ZPRP II: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak 1, Rybarczyk 1, Siekierka 1, Wrona 5, Wasiak 7 (4), Welcz 7, Wierzbicki 3, Szczęsny 1, Sarnowski 4, J. Bojarczuk 1, T. Bojarczuk 1, Koc.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, którzy szybko wypracowali kilkubramkowe prowadzenie (8 min. 1:6, 24 min. 6:15). Po zmianie stron zespół z Kielc poprawił grę w każdym elemencie i równie szybko odrabiał straty - w 40 minucie był remis 23:23. Dziesięć minut później SMS prowadziła 29:27, ale końcówka należała do drużyny z Krakowa. Zadecydował okres między 52 a 57 minutą, kiedy AZS od stanu 30:28 miał serię czterech trafień.

AZS UJK Kielce - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 26:31 (12:16)
AZS UJK: Czerwiński, Drozd, Jastrząb - Bernacki 4, A. Pinda 6, Bulski 1, Siedlarz 1, Sornat 4, Zdziech 7 (2), Szyc 1, Kordos 2.

Kielczanie przegrywali niemal przez cały mecz. W 12 minucie doprowadzili do remisu 6:6, ale potem stracili trzy bramki z rzędu. W 33 minucie zbliżyli się na różnicę jednego gola (15:16), ale chrzanowianie szybko odbudowali przewagę. "akademicy" definitywnie stracili szansę na punkty między 42 a 51 minutą, kiedy nie zdobyli gola, a stracili sześć i było 20:28.

SMS ZPRP I Kielce - Olimpia Medex Piekary Śl. 26:27 (14:14)
SMS ZPRP I: Poźniak, Szczepanik - Zając, Będzikowski 6 (3), Makuła 1, Wiaderny 4 (1), Wiatrzyk 2, Świt, Antolak 4, Michałowicz 3, Kacprzyński 1, Wawrzyniak, Jarosz, Grzybowski 5.

Kielczanie byli bliscy urwania punktów liderowi. Spotkanie było bardzo wyrównane. Pocztek spotkania to przewaga gospodarzy, którzy po kwadransie wygrywali 8:4. Na początku drugiej połowy Olimpia uzyskała minimalną przewagę, którą od czasu do czasu powiększała do dwóch bramek. Ale SMS cały czas doprowadzała do remisu, a w 50 minucie po rzucie karnym Jakuba Będzikowskiego wyszła na prowadzenie 23:22.

Zadecydowała końcówka. Przy stanie 24:25 gospodarze dwa razy stracili piłkę, a raz zabrali im ją, niesłusznie, sędziowie. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół z Kielc nie wykorzystał gry w przewadze i za chwilę po kontrze przegrywał 24:26. Dwie minuty przed końcem miejscowi zdobyli gola na 25:26, a za chwilę zgubili piłkę przy kontrataku. Na 70 sekund przed końcem Ślązacy znów powiększyli prowadzenie do dwóch goli, ale pół minuty później Będzikowski znów z karnego doprowadził do stykowego wyniku. Olimpia wzięła czas, lecz zgubiła piłkę, jednak rzut zawodnika SMS sekundę przed końcem był oddawany z bardzo trudnej pozycji i bramkarz ekipy z Piekar poradził sobie z nim.

ASPR Zawadzkie - Wisła Sandomierz 37:40 (16:22)
Wisła: Skowron, Pęgielski - A. Malinowski 3, Szklarski 3, Białkowski 2, Radwański 8, Wiącek, S. Malinowski 7, Chudzik 2, Pawelczyk 3, Kozioł 5, Werstler 7.

Sandomierzanie po raz drugi w tym sezonie pokonali drużynę, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wyrównane były tylko pierwsze minuty spotkania, gospodarze w 5 minucie prowadzili 3:2. Wisła odpowiedziała trzema trafieniami z rzędu i prowadzenia już nie oddała. Goście spokojnie, powoli budowali przewagę. W ostatniej fazie mecz się wyrównał, ale gdy w 53 minucie drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego wygrywała 36:31 wiadomo było, że komplet punktów pojedzie do Sandomierza.